2 sposoby ręcznego przywrócenia ostatniej sesji w Google Chrome

Udostępnij znajomym

Wszystkie przeglądarki obsługują funkcję przywracania sesji, a Google Chrome nie jest wyjątkiem. Google Chrome zapisuje niektóre informacje, takie jak otwarte karty i okna, rozmiar każdego okna i jego pozycja na ekranie.

Jeśli skonfigurowałeś przeglądarkę Chrome tak, aby przywracała ostatnią sesję po automatycznym uruchomieniu przeglądarki, automatycznie przywraca stan ostatniej sesji (stan tuż przed zamknięciem przeglądarki Chrome).

Prawdopodobnie wiesz, że można skonfigurować przeglądarkę Chrome tak, aby automatycznie przywracała sesję przeglądania, wybierając opcję Kontynuuj od momentu przerwania w sekcji Po uruchomieniu na stronie Ustawienia Chrome.

ręcznie przywróć sesję przeglądania Google Chrome w Windows 10

Ponadto po ponownym uruchomieniu przeglądarki Chrome po awarii lub zabiciu jej za pomocą Menedżera zadań Chrome wyświetla małe okno dialogowe z opcją przywrócenia ostatniej sesji.

Gdy opcja jest włączona, Chrome przywraca ostatnią sesję bezbłędnie. To powiedziawszy, bardzo rzadko Chrome może nie przywrócić automatycznie ostatniej sesji i może nawet nie zaoferować okna dialogowego wyświetlanego po awarii. Jak ręcznie przywrócić ostatnią sesję przeglądania Chrome?

Cóż, istnieje prosty sposób, aby ręcznie przywrócić ostatnią sesję przeglądania Google Chrome. Warto zauważyć, że ta metoda działa, nawet jeśli nie skonfigurowano przeglądarki Chrome do automatycznego przywracania ostatniej sesji. Oto jak to zrobić.

Dwa sposoby ręcznego przywrócenia sesji przeglądania Chrome w Windows 10

Metoda 1 z 2

Krok 1: Po uruchomieniu przeglądarki Chrome naciśnij Ctrl, Przesunięcie i T. (Ctrl + Shift + T) jednocześnie, aby przywrócić ostatnią sesję przeglądania.

Metoda 2 z 2

Krok 1: Uruchom przeglądarkę Chrome. Kliknij ikonę trzech pionowych kropek (obok obrazu konta użytkownika na pasku narzędzi) i wybierz Historia aby zobaczyć wszystkie ostatnio zamknięte karty.

Krok 2: Tutaj, pod ostatnio zamknięte sekcja Chrome wyświetla Karty X (12 kart w naszym przypadku). Kliknij go, aby przywrócić ostatnią sesję przeglądania. Proste!

Przeczytaj:   Jak bezpiecznie usunąć folder aktualizacji systemu Windows10 w systemie Windows 10

ręcznie przywróć sesję przeglądania Google Chrome w Windows 10 pic1

Pamiętaj, że Chrome nie wyświetla tych informacji na stronie Historia, do której masz dostęp za pomocą skrótu klawiaturowego Ctrl + H.

Wskazówka: Te metody działają również świetnie w nowej przeglądarce Microsoft Edge opartej na Chromium.

KOMENTARZE