Automatyczne zapisywanie jest wyłączone w Office Word, Excel lub PowerPoint

Udostępnij znajomym

AutoSave to stosunkowo nowa funkcja programów Microsoft Office. Funkcja AutoSave, obecna w programach Office Word, Excel i PowerPoint, automatycznie zapisuje dokumenty co kilka sekund podczas pracy nad plikiem.

Chociaż funkcja AutoSave jest fantastyczna i jest domyślnie włączona, wielu użytkowników często narzeka, że ​​funkcja AutoSave jest wyłączona lub nie może włączyć funkcji AutoSave w programach Word, Excel i PowerPoint.

nie można włączyć autozapisu w programie Office Word, Excel lub Powerpoint pic1

Jeśli nie możesz również włączyć funkcji AutoSave, jest to prawdopodobnie spowodowane jedną z następujących przyczyn.

Sprawdź, czy automatyczne zapisywanie jest wyłączone

Warto zacząć od sprawdzenia, czy funkcja AutoSave jest wyłączona w ustawieniach. Oto jak to zrobić.

Krok 1: Nawigować do Plik > Opcje. W wyświetlonym oknie dialogowym przejdź do Zapisać patka.

Krok 2: Wybierz pole obok Domyślnie AutoSave OneDrive i SharePoint Online opcja. Kliknij dobrze przycisk.

nie można włączyć automatycznego zapisywania w programie Office Word, Excel lub Powerpoint pic2

Nie zapisujesz plików w OneDrive lub SharePoint

Tak, funkcja AutoSave jest dostępna i automatycznie włączana tylko podczas pracy z plikiem zapisanym w OneDrive, OneDrive dla Firm lub SharePoint Online. Oznacza to, że funkcja AutoSave jest wyłączona i nie można jej włączyć podczas pracy na dokumencie bez zapisania go w OneDrive / SharePoint Online lub podczas pracy na dokumencie zapisanym na komputerze lub offline.

Krótko mówiąc, funkcja AutoSave przeznaczona jest dla użytkowników, którzy zapisują pliki w OneDrive.

Poza tym automatyczne zapisywanie jest wyłączone, gdy plik znajduje się w lokalnym folderze OneDrive, a synchronizacja jest wstrzymana lub wyłączona.

UWAGA: Funkcja AutoRecover obecna w programach pakietu Office jest całkowicie inna niż funkcja AutoSave. Funkcja AutoRecover jest dostępna nawet podczas zapisywania plików offline lub pracy nad plikiem bez jego zapisywania. Funkcja AutoRecover pomaga odzyskać pliki w przypadku awarii lub nawet jeśli przypadkowo zamkniesz plik bez zapisania go.

Przeczytaj:   Jak zresetować wyszukiwanie Windows 10 z PowerShell

Używasz nieobsługiwanego formatu pliku

Funkcja AutoSave nie jest dostępna, jeśli pracujesz na starszym formacie pliku, takim jak .doc, .xls lub .ppt. Zmień format pliku na najnowszy, aby włączyć automatyczne zapisywanie. Aby sprawdzić format pliku, spójrz na pasek tytułu programu. Pasek tytułu wyświetla nazwę pliku oraz jego format.

nie można włączyć automatycznego zapisywania w programie Office Word, Excel lub Powerpoint pic3

Wyłącz te funkcje zabezpieczeń w programie Excel

Jeśli nie możesz włączyć funkcji AutoSave w programie Excel, przyczyną może być to, że plik zawiera funkcje, które nie są obsługiwane przez AutoSave. Musisz wyłączyć udostępniony skoroszyt, usunąć szyfrowanie hasła z pliku, usunąć ograniczony dostęp i wyłączyć Odśwież dane podczas otwierania.

Ponadto dodatek mógł wyłączyć automatyczne zapisywanie. Przejdź do Plik> Opcje> Dodatki> Dodatki Excel> Idź, a następnie usuń zaznaczenie pola wyboru dla dodatku.

Napraw instalację pakietu Microsoft Office

Jeśli problem będzie się powtarzał, możesz rozważyć naprawę instalacji pakietu Office, aby rozwiązać problem bez wpływu na pliki. Zobacz, jak naprawić przewodnik instalacji Office 365, aby uzyskać wskazówki krok po kroku.

KOMENTARZE