Czy mogę uaktualnić system Windows 7 do systemu Windows 10 bez utraty plików?

Udostępnij znajomym

Koniec wsparcia dla Microsoft Windows 7 zbliża się wielkimi krokami. Obsługa systemu Windows 7 oficjalnie zakończy się 14 stycznia 2020 r., Czyli za kilka miesięcy.

Mimo że dzieli nas zaledwie kilka miesięcy od zakończenia wsparcia, miliony komputerów na całym świecie nadal działają z systemem operacyjnym Windows 7. Nadal ma prawie 30% udziału w rynku komputerów PC!

uaktualnij system Windows 7 do systemu Windows 10 bez utraty plików

Chociaż prawdą jest, że można używać systemu Windows 7 nawet po 14 stycznia 2020 r., Microsoft zaleca użytkownikom uaktualnienie do najnowszej wersji systemu Windows 10 wcześniej.

Użytkownicy komputerów PC z systemem Windows 7 nie mają opcji, ale muszą dokonać aktualizacji do najnowszej wersji systemu Windows 10, ponieważ system Windows 7 nie otrzyma żadnej aktualizacji zabezpieczeń po zakończeniu pomocy technicznej. Ale wielu użytkowników chce wiedzieć, czy można uaktualnić system Windows 7 do systemu Windows 10 bez utraty plików i zainstalowanych programów.

Jak uaktualnić system Windows 7 do systemu Windows 10 bez utraty danych?

Możesz uaktualnić system Windows 7 do systemu Windows 10 bez utraty plików. Wystarczy skorzystać z oficjalnego narzędzia Windows 10 Media Creation Tool, aby wykonać uaktualnienie w miejscu z Windows 7 do Windows 10. Narzędzie Media Creation Tool zapewnia przechowywanie plików osobistych podczas aktualizacji.

W przypadku zainstalowanych programów możesz zachować lub nie być w stanie zachować zainstalowanych programów podczas aktualizacji do Windows 10, w zależności od wersji Windows 10, do której aktualizujesz. Oznacza to, że nie można zachować zainstalowanych programów i ustawień podczas aktualizacji z wersji Windows 7 Professional i Ultimate do Windows 10 Home. Po uaktualnieniu z systemu Windows 7 Professional lub Ultimate do wersji Windows 10 Home, przeprowadzana jest również zmiana wersji, dlatego nie można zachować zainstalowanych programów i ustawień. Twoje dane osobowe są jednak przechowywane.

Przeczytaj:   Zresetować system Windows 10 bez utraty aplikacji i programów?

uaktualnij system Windows 7 do systemu Windows 10 bez utraty plików 1

Można uaktualnić system Windows 7 Starter, Home Basic i Home Premium do Windows 10 Home, zachowując dane osobowe, ustawienia i aplikacje. Podobnie, możesz zachować wszystko po uaktualnieniu systemu Windows 7 Pro i Ultimate do Windows 10 Pro.

Krótko mówiąc, możesz uaktualnić system Windows 7 do Windows 10 bez utraty danych, jeśli korzystasz z oficjalnego narzędzia Media Creation Tool.

Warto poznać różnicę między wersjami Windows 10 Home i Pro.

KOMENTARZE