Dodaj drugi pasek zadań do systemu Windows 10

Udostępnij znajomym

Pasek zadań w systemie operacyjnym Windows można dostosowywać na wiele sposobów. Możesz przypinać witryny, programy i foldery, przenosić pasek zadań do dowolnego lewego, prawego, górnego lub dolnego (domyślnego położenia) ekranu, zmieniać kolor paska zadań, uczynić pasek zadań przezroczystym i więcej.

Jeśli chcesz przypiąć dziesiątki programów do paska zadań, może Ci się spodobać pomysł drugiego paska zadań. Drugi pasek zadań umożliwia przypinanie aplikacji, podobnie jak podstawowy pasek zadań. Ponieważ system Windows 10 nie zawiera dwóch pasków zadań na tym samym ekranie, musimy wybrać narzędzie innej firmy.

Dodaj drugi pasek zadań do Windows 10 pic2

Dodaj dodatkowy pasek zadań do systemu Windows 10

Switch to darmowy program przeznaczony do dodawania drugiego paska zadań do systemu Windows 10.

Program Switch pozwala przypiąć maksymalnie 9 programów do paska zadań. A najlepsze jest to, że możesz skonfigurować pasek zadań Przełącz do automatycznego ukrywania, podobnie jak pasek zadań systemu Windows. Jeśli włączyłeś automatyczne ukrywanie, musisz nacisnąć lewy lub prawy klawisz Alt, aby wyświetlić pasek zadań Przełącz.

Do wszystkich przypiętych programów do paska zadań Przełącz można uzyskać dostęp za pomocą skrótów klawiaturowych Alt + 1/2/3/4/5/6/7/8/9.

Po zainstalowaniu przełącznika najedź kursorem myszy na pasek zadań przełącznika, kliknij ikonę plusa na pasku zadań przełącznika, aby rozpocząć dodawanie programów do paska zadań przełącznika.

Gdy pasek zadań Switch jest uruchomiony, jego ikona pojawi się w obszarze zasobnika systemowego. Kliknij jego ikonę prawym przyciskiem myszy, a następnie kliknij opcję Ustawienia, aby wyświetlić i zmienić ustawienia domyślne.

dodaj drugi pasek zadań do Windows 10

Wreszcie Switch jest kompatybilny zarówno z 32-bitowym, jak i 64-bitowym systemem Windows 10. Pobierz najnowszą wersję Switcha z poniższego linku.

UWAGA: Podczas pobierania i uruchamiania Switch może pojawić się ostrzeżenie „Ten program może wyrządzić szkody na komputerze”, ponieważ jest to nowy i nie często pobierany program. Możesz zignorować ostrzeżenie, ponieważ program jest bezpieczny.

Przeczytaj:   Jak zresetować wyszukiwanie Windows 10 z PowerShell

Dodaj drugi pasek zadań do Windows 10 pic3

Pobierz Switch

KOMENTARZE