Facebook zablokuje użytkownikom transmisję na żywo, jeśli naruszają zasady społeczności

Udostępnij znajomym

Facebook powiedział we wtorek, że będzie blokował użytkownikom funkcję transmisji na żywo przez określony czas, jeśli naruszają pewne wytyczne społeczności.

Ten ruch jest odpowiedzią na masakrę w meczecie, która miała miejsce w marcu w Christchurch w Nowej Zelandii, w której rewolwerowiec zastrzelił 50 ofiar.

„Od dziś ludzie, którzy złamali pewne zasady na Facebooku – w tym naszą politykę Dangerous Organizations and Individuals – nie będą mogli korzystać z Facebook Live” – napisał Guy Rosen, wiceprezes Facebooka ds. Uczciwości.

Wyczerpująca lista wykroczeń, które uniemożliwiłyby użytkownikowi korzystanie z usługi Live, nie została uwzględniona, chociaż wszystkie użyte przykłady dotyczyły rozpowszechniania treści związanych z terroryzmem. Jest to jeden z elementów dwutorowego ataku na złośliwe transmisje na żywo, ponieważ Rosen ogłosił również na blogu, że Facebook inwestuje 7,5 miliona dolarów w badania nad lepszą technologią wykrywania wideo.

Rosen wyjaśnił, że Facebook historycznie zabronił łamania reguł użytkownikom z całej platformy, ale jego nowa polityka ma na celu ustanowienie reguł, które w szczególności blokowałyby ludziom dostęp do usługi Live.

„Dzisiaj zaostrzamy zasady, które dotyczą konkretnie Live” – napisał Rosen. Od tej pory każdy, kto narusza nasze najpoważniejsze zasady, nie będzie mógł korzystać z usługi Live przez ustalone okresy czasu – na przykład 30 dni – zaczynając od pierwszego wykroczenia, na przykład ktoś, kto podzieli się linkiem do grupy terrorystycznej bez kontekstu, zostanie natychmiast zablokowany do używania Live na określony czas. ”

Dodał, że użytkownik zablokowany na Live będzie „w nadchodzących tygodniach” również ograniczony z innych usług na platformie, takich jak tworzenie reklam.

Tygodnie po masakrze Facebook powiedział, że 17-minutowy film nie został zgłoszony w okresie, w którym był na żywo, a pierwszy raport użytkownika pojawił się 12 minut po zakończeniu transmisji na żywo. Innymi słowy, oryginalny film był dostępny na Facebooku przez pełne 29 minut. Jednak wideo zostało przesłane przez użytkowników ponad milion razy. Facebook był w stanie usunąć 1,5 miliona plików wideo, a 1,2 miliona zostało zablokowanych przed uruchomieniem na platformie.

Przeczytaj:   Google usuwa kontrowersyjną antygejowską aplikację religijną ze sklepu Play

Aby pomóc w takich czystkach, firma inwestuje 7,5 miliona dolarów w badania na Uniwersytecie Maryland, Uniwersytecie Cornella i University of California w Berkley, aby ulepszyć oprogramowanie do wykrywania wideo.

W szczególności firma chce poprawić wykrywanie edytowanych wersji klipów – na przykład zakazanego klipu, którego dźwięk i kolory są zniekształcone – oraz identyfikację, czy plakat niewinnie udostępnia obraz osoby celowo manipulującej filmami i zdjęcia omijające systemy Facebooka.

„Radzenie sobie ze wzrostem ilości zmanipulowanych mediów będzie wymagało głębokich badań i współpracy między przemysłem a środowiskiem akademickim” – napisał Rosen. „W nadchodzących miesiącach będziemy więcej współpracować, abyśmy wszyscy mogli jak najszybciej ruszyć na innowacje w obliczu tego zagrożenia”.

KOMENTARZE