windows 10

Gdzie można pobrać sterowniki dla systemu Windows 10

Udostępnij znajomym

Komputer z systemem Windows lub podłączone drukarki, skanery i inne urządzenia mogą wymagać nowego pobrania sterowników. Oto lista oficjalnych stron pobierania sterowników urządzeń dla komputerów HP, Lenovo, Dell, Toshiba, Asus, Acer itp. Komputery stacjonarne i przenośne, do których można pobrać sterowniki do komputerów z systemem Windows.

Sterowniki urządzeń to oprogramowanie, dzięki któremu jądro komputera komunikuje się z innym sprzętem, bez konieczności wchodzenia w szczegóły działania sprzętu. Jest to oprogramowanie kontrolujące część sprzętową podłączoną do komputera i umożliwiające komputerowi korzystanie ze sprzętu poprzez zapewnienie odpowiedniego interfejsu. Oznacza to, że system operacyjny nie musi wchodzić w szczegóły dotyczące działania części sprzętowej. Zapewnia również wspólny interfejs, dzięki któremu system operacyjny lub jądro mogą komunikować się ze sprzętem.

Jak i gdzie pobrać sterowniki dla systemu Windows 10

Jeśli Microsoft Update wykryje, że używasz starszej wersji danego sterownika, natychmiast zaoferuje aktualizację sterownika w kompatybilnej nowszej wersji. Jeśli nie jest dostępny kompatybilny, wyświetli się monit o wyszukanie oprogramowania sterownika. System Windows 10 domyślnie instaluje sterowniki od zaufanych wydawców bez monitów. W innych przypadkach pojawi się okno dialogowe zgody.

System operacyjny Windows pozwala automatycznie pobierać i instalować wymagane sterowniki urządzeń.

Możesz spowodować, aby witryna Windows Update pobierała sterowniki automatycznie ze strony internetowej Microsoft, korzystając z witryny Windows Update.
Możesz użyć wbudowanego Menedżera urządzeń, aby ręcznie sprawdzić aktualizacje sterowników.

Strony pobierania sterowników producentów

Możesz odwiedzić witryny producenta komputera, aby pobrać sterowniki urządzeń. Oto lista, jeśli nie ma oficjalnej witryny pobierania sterowników do twojego sprzętu, dodaj link w sekcji komentarzy (facebook) poniżej:

 1. Alienware
 2. Asus
 3. Acer
 4. AMD
 5. Apple Boot Camp Drivers
 6. Dell
 7. GeForce
 8. HP
 9. Intel
 10. Lenovo
 11. NVIDIA
 12. Samsung
 13. Toshiba
 14. Brother printers, scanners, FAX
 15. Cannon printers, scanners
 16. Epson printers, scanners
 17. Logitech devices.
KOMENTARZE
Przeczytaj:   10 najlepszych darmowych gier Escape na Windows 10