Google Chrome nie odpowiada? Jak to naprawić

Udostępnij znajomym

Google Chrome znacznie wykracza poza zwykłe przeglądanie, do tego stopnia, że jest to naprawdę zestaw narzędzi internetowych połączonych w jeden niezwykle wydajny pakiet. Wszystko to ma jednak wadę. W miarę, jak się komplikuje, tym więcej okazji może się nie udać.

Dosyć często objawia się to w frustrująco niejasny sposób, „Chrome nie odpowiada”. Chociaż nie ma jednej całościowej odpowiedzi na ten powszechny problem, te kroki mogą wyjaśnić wszystko w większości przypadków.

Jak naprawić błędy Chrome.

Chociaż nie ma jednego gwarantowanego rozwiązania różnych problemów, które powodują, że Chrome przestaje odpowiadać, spróbuj wykonać następujące czynności; istnieje duża szansa, że ​​Chrome będzie do końca tak dobry jak nowy.

Zaktualizuj do najnowszej wersji Chrome. Zanim zaczniesz przekopywać się w Chrome i zaryzykować utratę ustawień lub coś w tym stylu, wybierz trzy pionowe kropki> Pomoc> Google Chrome – informacje, aby otworzyć nową kartę z informacjami o instalacji Chrome. W tym samym czasie Chrome rozpocznie wyszukiwanie swojej nowszej wersji. Jeśli je znajdzie, Chrome automatycznie się zaktualizuje.

Wyczyść swoją historię / pamięć podręczną. Pamięć podręczna to zabawna rzecz. Przez większość czasu pomaga ci szybciej dotrzeć do miejsca, w którym potrzebujesz, ale jeśli jest uszkodzony, może poważnie zrujnować Twój dzień. Wyczyszczenie pamięci podręcznej jest prawie zawsze bezpieczne, więc nie ma powodu, aby nie próbować tego ponownie. Jeśli są jakieś dane, które mogły zostać uszkodzone, pozbądź się ich.

Wyłącz rozszerzenia. Rozszerzenia są integralną częścią ekosystemu Chrome i dodają niezmierzoną liczbę nowych funkcji do przeglądarki. Jednak niektóre z nich mogą nie być aktywnie konserwowane i mogą być nieaktualne lub powodować niezgodności z nowymi wersjami Chrome. Wyłącz każde rozszerzenia pojedynczo, aby sprawdzić, czy przyczyną jest własnię to jedno.

Przeczytaj:   Jak przyspieszyć przeglądarkę Google Chrome i sprawić, by zużywała mniej pamięci RAM

Wyczyść pamięć podręczną DNS. Chociaż nie jest powiązany z samym Chrome, ma poważny wpływ na połączenie sieciowe. DNS pozwala przeglądarce na znalezienie stron internetowych z adresami URL zamiast adresów IP, więc jest to bardzo ważne; aby szybciej dostać się do ulubionych stron, komputer buforuje DNS. Najlepiej to usunąć, na wypadek, gdyby coś było uszkodzone lub coś poszło nie tak.

Upewnij się, że zapora sieciowa nie blokuje Chrome. Może to wydawać się oczywiste, ale jeśli pracujesz nad zaporą, zawsze dobrym pomysłem jest upewnienie się, że nowe ustawienia nie blokują Chrome.

Użytkownicy systemu Linux mogą również sprawdzić ustawienia zapory, aby sprawdzić, czy Chrome jest blokowany, chociaż nie zostanie on wyraźnie wymieniony jako Chrome. Otwórz terminal i sprawdź, czy ruch przychodzący i wychodzący jest dozwolony na portach 80 i 443. Użyj jednego z tych dwóch poleceń:

„sudo iptables -S”
lub

„sudo ufw status”

Zresetuj Chrome do ustawień domyślnych. Wreszcie, gdy wszystko inne zawiedzie, możesz zresetować Chrome do domyślnych ustawień fabrycznych. Zawsze jest możliwe, że coś zostało uszkodzone lub twoja szczególna kombinacja ustawień powoduje problem. Jedynym sposobem, aby się upewnić, jest zresetowanie wszystkiego do stanu, w jakim było po pierwszej instalacji Chrome.

Zainstaluj ponownie Chrome. Jeśli wydaje się, że nic nie działa.

KOMENTARZE