Google Rezygnuje z obowiązkowej polityki arbitrażu po masowym proteście

Udostępnij znajomym

Po tym, jak pracownicy Google na całym świecie protestowali w listopadzie zeszłego roku, firma zmieniła politykę przymusowego arbitrażu tylko w przypadku molestowania seksualnego i napaści na tle seksualnym.

W czwartek Google ogłosił, że zakończy arbitraż wymuszony we wszystkich sprawach wewnętrznych.

Zmiana polityki wejdzie w życie 21 marca i nie będzie stosowana w przypadku poprzednich sporów lub rozstrzygniętych roszczeń.

Obowiązkowe postępowanie arbitrażowe – praktyka korporacyjna polegająca na tym, że po zatrudnieniu pracownicy zrzekną się prawa do podjęcia niektórych sporów pracowniczych do sądu, a zamiast tego muszą załatwić sprawę prywatnie – była powszechną praktyką branżową wśród firm technologicznych, ale była ona mocno kwestionowana przez Google.

W grudniu organizatorzy strajków wydali pismo, że Google nie zaszedł wystarczająco daleko w swoich zmianach polityki.

Domagali się, aby firma zakończyła wymuszony arbitraż we wszystkich sprawach związanych z pracą, w tym w sprawach o dyskryminację, a nowa polityka objęła również TVC – termin firmy dla pracowników kontraktowych długo i krótkoterminowych.

Grupa wezwała także pracowników innych firm technologicznych do przyłączenia się do ich wysiłków.

“20 000 Googlersów, którzy opuścili Google, było pierwszym momentem eskalującego ruchu” – czytamy w liście. “Od tego czasu słyszeliśmy od pracowników technologicznych w 15+ innych dużych firmach technologicznych o ich doświadczeniach.” Obiecaliśmy wspólnie walczyć w 2019 r., Dopóki nie zostanie zniesiony wymuszony arbitraż dla wszystkich naszych kolegów z FTE i TVC. “

W czwartek w odpowiedzi na nową politykę Google, która zakończyła obowiązkowy arbitraż, organizatorzy strajków optymistycznie zapowiedzieli :

“Polecamy spółce podjęcie takiego kroku, aby wszyscy jej pracownicy mogli uzyskać dostęp do swoich praw obywatelskich w publicznym sądzie” – napisała grupa. “Będziemy oficjalnie świętować, gdy zobaczymy, że zmiany te są odzwierciedlone na naszych stronach internetowych dotyczących polityki i / lub umowach o pracę”.

KOMENTARZE
Przeczytaj:   Facebook zablokuje użytkownikom transmisję na żywo, jeśli naruszają zasady społeczności