Google usuwa kontrowersyjną antygejowską aplikację religijną ze sklepu Play

Udostępnij znajomym

Tego samego dnia, w którym kampania na rzecz praw człowieka obniżyła pozycję firmy w indeksie najlepszych pracodawców przyjaznych LGBTQ, Google zdecydowało się usunąć kontrowersyjną aplikację oskarżoną o promowanie terapii konwersyjnej ze sklepu Play.

Na tej liście, znanej jako Corporate Equality Index, HRC, wybitna organizacja praw LGBTQ, zamieściła przypis, że jest świadoma aplikacji w stylu terapii konwersyjnej Living Hope Ministries w Google Play Store. Usunięcie aplikacji zostało po raz pierwszy zgłoszone przez Axios. TechCrunch potwierdził, że linki do aplikacji Living Hope Ministries nie są już funkcjonalne.

„… Terapia konwersji może prowadzić do depresji, lęku, używania narkotyków, bezdomności i samobójstw”, napisała HRC w swoim indeksie. „Do czasu podjęcia przez firmę działań naprawczych w celu zaradzenia tej aplikacji, która może zaszkodzić społeczności LGBTQ, rating [Corporate Equality Index] jest zawieszony.”

TechCrunch skontaktował się z Google w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat swojej decyzji i konkretnych zasad, które narusza aplikacja Living Hope Ministries.

Living Hope Ministries, z siedzibą w Arlington w Teksasie, zaprzecza, jakoby promowało terapię konwersji, instytucjonalnie potępioną praktykę, w której zazwyczaj religijna grupa próbuje „skorygować” pociąg do osób tej samej płci. Strona internetowa Living Hope Ministry stwierdza, że ​​„przemawia do tysięcy ludzi każdego roku o tym, jak oni, jako wyznawcy Chrystusa, mogą odpowiedzieć na odkupienie tym, którzy zmagają się z tą samą atrakcją płciową”.

Apple usuneło aplikację Living Hope Ministries w grudniu, po stawieniu czoła presji społecznej i kampanii przeciwko aplikacji organizacji Truth Wins Out. Amazon wkrótce poszedł w ślady Apple, aplikacja pozostała jednak pozostała do dzisiaj w Google Play, ale została usunięta.

Lista najlepszych aplikacji na androida.

KOMENTARZE
Przeczytaj:   Jak pobierać filmy z youtube ?