Ikona dwóch niebieskich strzałek na plikach i folderach w systemie Windows 10

Udostępnij znajomym

System operacyjny Windows 10 dodaje nakładki na ikony, aby wskazać wiele rzeczy. Na przykład nakładka z pojedynczą strzałką na ikonach oznacza, że ​​są to skróty do plików / folderów / programów. Podobnie niebieska i żółta nakładka tarczy na ikonach programów wskazuje, że programy wymagają uprawnień administracyjnych do uruchomienia.

Jeśli dwie ikony niebieskich strzałek (skierowane do siebie) pojawiają się w folderach i plikach, to dlatego, że te foldery i pliki są skompresowane.

niebieskie strzałki na plikach i folderach w systemie Windows 10

Większość użytkowników komputerów PC nie ma wiedzy o wbudowanej funkcji kompresji plików NTFS dostępnej w systemie Windows 10 (i wcześniejszych wersjach), która pomaga odzyskać trochę poważnego miejsca na dysku poprzez kompresję plików, folderów i dysków. Gdy plik lub folder jest skompresowany, system Windows wyświetla dwie niebieskie strzałki (skierowane do siebie) na pliku lub folderze, wskazując, że plik lub folder jest skompresowany. Ponadto wszystkie pliki i foldery na dysku mogą wyświetlać na nich ikony niebieskich strzałek, co oznacza, że ​​cały dysk jest skompresowany.

Istnieją dwa sposoby usuwania niebieskich strzałek z ikon. Pierwszą metodą jest wyłączenie kompresji. Druga metoda polega na skonfigurowaniu systemu Windows 10 tak, aby nie wyświetlał dwóch niebieskich strzałek na skompresowanych plikach, czego prawdopodobnie nie chcesz robić.

Wyłączanie kompresji w systemie Windows 10

Wyłączanie kompresji jest prostym zadaniem w systemie Windows 10. Musisz otworzyć właściwości pliku / folderu / napędu, aby uzyskać dostęp do opcji kompresji. Oto jak to zrobić.

Krok 1: Kliknij prawym przyciskiem myszy na pliku / folderze / dysku, którego kompresję chcesz wyłączyć, a następnie kliknij Nieruchomości opcja, aby otworzyć to samo.

niebieskie strzałki na plikach i folderach w Windows 10 pic1

Krok 2: Jeśli chcesz rozpakować dysk, odznacz Skompresować ten dysk, aby zaoszczędzić miejsce na dysku pole wyboru i zignoruj ​​poniższe kroki. Kliknij Zastosować przycisk.

niebieskie strzałki na plikach i folderach w Windows 10 pic5

Jeśli chcesz rozpakować plik lub folder (lub oba), w obszarze Generał kliknij kartę zaawansowane przycisk. Kliknięcie przycisku Zaawansowane otworzy Zaawansowane atrybuty dialog.

niebieskie strzałki na plikach i folderach w Windows 10 pic2

Krok 3: Tutaj, w Kompresuj lub Szyfruj atrybuty sekcja, odznacz Skompresować zawartość, aby zaoszczędzić miejsce na dysku pole wyboru. Kliknij na dobrze przycisk. Kliknij Zastosować przycisk.

Przeczytaj:   Jak utworzyć kopię zapasową obrazu systemu Windows 10

niebieskie strzałki na plikach i folderach w Windows 10 pic3

Krok 4: Gdy pojawi się następujące okno dialogowe (tylko w przypadku dekompresji folderów z plikami i folderami), wybierz Zastosuj zmiany do tego folderu, podfolderów i plików Przycisk radiowy. Kliknij dobrze przycisk.

niebieskie strzałki na plikach i folderach w Windows 10 pic4

W zależności od rozmiaru pliku / folderu / dysku, Windows 10 może potrwać od kilku sekund do godzin, aby zakończyć dekompresję.

Plik nieskompresowany lub standardowy nie powinien wyświetlać ikony nakładania się dwóch niebieskich strzałek po ograniczeniu komputera (możesz pominąć ponowne uruchomienie komputera poprzez ponowne uruchomienie Eksploratora Windows za pomocą Menedżera zadań).

Jeśli nadal otrzymujesz dwie niebieskie strzałki, spróbuj wyczyścić pamięć podręczną ikon raz.

Ukryj ikonę dwóch niebieskich strzałek

W tej metodzie zastępujemy domyślną ikonę nakładki wyświetlaną w skompresowanych plikach pustą.

Krok 1: Otwórz Edytor rejestru, wpisując Regedit.exe w polu wyszukiwania Start / pasek zadań i naciskając klawisz Enter.

Gdy pojawi się monit Kontrola konta użytkownika, kliknij przycisk Tak.

Krok 2: W oknie Edytora rejestru przejdź do następującego klucza:

Wskazówka: Skopiuj i wklej ścieżkę do paska adresu Edytora rejestru i naciśnij klawisz Enter, aby szybko przejść do klucza.

HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Microsoft Windows CurrentVersion Explorer

Krok 3: Następnie rozwiń poszukiwacz klucz, aby zobaczyć Ikony muszli. Jeśli nie jest obecny, kliknij prawym przyciskiem myszy na poszukiwacz klucz, kliknij Nowy, Kliknij Klawisz i nazwij to jako Ikony muszli.

niebieskie strzałki na plikach i folderach w Windows 10 pic6

Krok 4: W lewym okienku wybierz nowo utworzony Ikony muszli teczka. Po prawej stronie, kliknij prawym przyciskiem myszy w pustym miejscu kliknij Nowy, Kliknij Wartość ciągu, a następnie nazwij to jako 179.

niebieskie strzałki na plikach i folderach w Windows 10 pic7

niebieskie strzałki na plikach i folderach w Windows 10 pic8

Krok 5: Na koniec kliknij dwukrotnie wartość ciągu 179 i wklej następującą ścieżkę:

C: Windows system32 BlankIcon.ico

W powyższej ścieżce zamień „C” na literę dysku zainstalowanego w systemie Windows 10.

niebieskie strzałki na plikach i folderach w Windows 10 pic9

Kliknij dobrze przycisk.

UWAGA: Jeśli chcesz inną ikonę zamiast pustej, pobierz ją z Internetu i umieść jej ścieżkę w polu Dane wartości.

Uruchom ponownie komputer, aby zastosować nową ikonę. W razie potrzeby wyczyść pamięć podręczną ikony raz.

KOMENTARZE