Jak dodać dodatkowe zegary do systemu Windows 10

Udostępnij znajomym

Jeśli często musisz kontaktować się z klientami, przyjaciółmi lub krewnymi mieszkającymi w innych krajach, przed skontaktowaniem się z nimi możesz poznać ich czas lokalny.

Chociaż zawsze możesz użyć Google, Bing lub dowolnej innej wyszukiwarki, aby szybko dowiedzieć się o czasie lokalnym w dowolnym miejscu, możesz dodać dodatkowe zegary z różnymi strefami czasowymi do systemu Windows 10, aby szybko poznać czas lokalny swoich klientów, przyjaciół lub krewnych bez korzystania z wyszukiwarki.

dodaj dodatkowe zegary do Windows 10 pic1

Pasek zadań systemu Windows 10 wyświetla na nim zegar. Problem z Windows 10 polega na tym, że nie pozwala wyświetlać wielu zegarów bezpośrednio na pasku zadań. Możesz jednak dodać maksymalnie dwa zegary do wysuwanej daty i godziny, co pojawia się po kliknięciu daty / godziny na pasku zadań.

Niestety, nie ma oprogramowania zegara innej firmy, które wyświetla wiele zegarów na pasku zadań.

Dodaj dodatkowe zegary do systemu Windows 10

Wykonaj podane poniżej instrukcje, aby dodać dodatkowe zegary do paska zadań systemu Windows 10.

Krok 1: Nawigować do Ustawienia > Czas i język > Data i godzina. Alternatywnie, kliknij prawym przyciskiem myszy na dacie i zegarze na pasku zadań, a następnie kliknij Dostosuj datę / godzinę aby otworzyć stronę Data i godzina.

Krok 2: Na stronie Ustawienia pokrewne kliknij ikonę Dodaj zegary dla różnych stref czasowych połączyć. Kliknięcie linku otworzy okno dialogowe Data i czas.

dodaj dodatkowe zegary do Windows 10 pic2

Krok 3: Tutaj wybierz Pokaż ten zegar pole wyboru. Jeśli chcesz dodać dwa dodatkowe zegary, wybierz oba. Pamiętaj, że możesz dodać maksymalnie dwa zegary. Po zaznaczeniu pola wyboru Pokaż ten zegar wybierz strefę czasową z menu rozwijanego. Wprowadź nazwę strefy czasowej lub miejsca, aby łatwo zidentyfikować strefę czasową.

dodaj dodatkowe zegary do Windows 10 pic3

Krok 4: Na koniec kliknij Zastosować przycisk, aby dodać zegar.

Przeczytaj:   Jak zainstalować przeglądarkę Safari w systemie Windows 10

Aby wyświetlić nowo dodane zegary, najedź kursorem myszy na datę / czas na pasku zadań lub kliknij datę / czas na pasku zadań.

Należy pamiętać, że nie istnieje idealne oprogramowanie innych firm do wyświetlania dodatkowych zegarów na pasku zadań systemu Windows 10. Daj nam znać, jeśli znajdziesz dobre oprogramowanie zegara, które może wyświetlać wiele zegarów na pasku zadań systemu Windows 10.

Jak zmienić zegar na format 12-godzinny lub 24-godzinny w przewodniku Windows 10 może Cię również zainteresować.

KOMENTARZE