Jak dostosować działanie gestu touchpada w systemie Windows 10

Udostępnij znajomym

Windows 10 oferuje wiele przydatnych gestów na touchpadzie. W laptopach wyposażonych w precyzyjny touchpad możesz włączyć i używać wszystkich gestów touchpada obsługiwanych przez system Windows 10.

Wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy, że mogą dostosowywać domyślne działania gestów touchpada na swoich laptopach z systemem Windows 10. Oznacza to, że możesz zmienić domyślne zachowanie większości gestów touchpada bez użycia oprogramowania innych firm. Na przykład możesz zmienić domyślną akcję gestu trzema palcami od uruchomienia wyszukiwania systemu Windows do otwarcia Centrum akcji lub odtwarzania / wstrzymania wideo.

Jednak na razie system Windows 10 umożliwia zmianę działania tylko gestów trzema i czterema palcami. Nie można zmienić akcji gestów dwoma palcami. Niemniej jednak możliwość zmiany domyślnych działań gestów trzema i czterema palcami jest bardzo pomocna.

Zmień akcję gestu touchpada w systemie Windows 10

Zapoznaj się z podanymi poniżej instrukcjami, aby zmienić domyślną akcję gestów touchpada w systemie Windows 10.

Krok 1: Otwórz ustawienia systemu Windows 10. Nawigować do Urządzenia > Panel dotykowy.

Krok 2: w Powiązane ustawienia w sekcji kliknij Zaawansowane potwierdzanie gestów połączyć.

Dostosuj działania gestów touchpada w Windows 10 (2)

UWAGA: Jeśli link Zaawansowane potwierdzenie gestu nie pojawia się, przyczyną może być to, że Twój laptop nie jest wyposażony w precyzyjny touchpad lub sterowniki touchpada nie są zainstalowane. Jak włączyć precyzyjne gesty na touchpadzie w nieprecyzyjnych przewodnikach na laptopach może również Cię zainteresować.

Krok 3: Tutaj zobaczysz opcje zmiany domyślnej akcji dla gestów touchpada trzema i czterema palcami. Wybierz opcję z menu rozwijanego, aby zmienić domyślną akcję.

Dostosuj działania gestów touchpada w Windows 10 (1)

Możesz przeczytać nasze domyślne ustawienia resetowania touchpada w przewodniku Windows 10.

KOMENTARZE
Przeczytaj:   Jak zainstalować lub odinstalować program WordPad w systemie Windows 10