Jak korzystać z Macrium Reflect Free, aby utworzyć kopię zapasową obrazu systemu Windows 10

Udostępnij znajomym

W systemie Windows 10 jest wbudowane narzędzie do tworzenia kopii zapasowej obrazu systemu Windows 10. Jednak narzędzie to jest przestarzałe, ponieważ Microsoft nie dotknął go od czasu jego pierwszego uruchomienia z dekadą starego systemu Windows 7.

Przede wszystkim wielu użytkowników napotyka problemy podczas przywracania kopii zapasowej obrazu systemu utworzonego za pomocą wbudowanego narzędzia w systemie Windows 10. Po co tworzyć kopię zapasową obrazu systemu, jeśli nie można jej przywrócić?

Jeśli chcesz utworzyć kopię zapasową obrazu systemu Windows 10 i nie chcesz za to płacić, wybierz najlepszą w swojej klasie wersję Macrium Reflect Free (lub uzyskaj wyższą wersję, płacąc rozsądną cenę). Darmowa wersja Macrium Reflect oferuje znacznie więcej niż wbudowane narzędzie w systemie Windows 10. Co ważniejsze, tworzenie kopii zapasowej obrazu systemu działa i można je łatwo przywrócić.

Oprócz tworzenia bezbłędnej kopii zapasowej obrazu systemu, Macrium Reflect Free umożliwia przeglądanie plików w kopii zapasowej obrazu za pomocą Eksploratora plików. Innymi słowy, w razie potrzeby możesz uzyskać dostęp do określonych plików w kopii zapasowej obrazu. Oprócz pełnej kopii zapasowej obsługuje różnicową kopię zapasową, która pozwala zaoszczędzić czas i miejsce.

Macrium Reflect Free obsługuje bezpośrednie klonowanie dysku i przywracanie komputerów nieobsługujących rozruchu. Wystarczy utworzyć nośnik ratunkowy Macrium Reflect Free na dysku USB lub DVD, aby móc przywrócić obraz systemu na komputerze innym niż rozruchowy.

Po utworzeniu kopii zapasowej obrazu systemu za pomocą Macrium Reflect Free, jak upewnić się, że obraz systemu działa, gdy jest wymagany? Aby rozwiązać ten problem, umożliwia weryfikację obrazu pod kątem błędów i umożliwia uruchomienie kopii zapasowej obrazu systemu za pomocą Windows 10 Hyper-V. Na koniec możesz także zaplanować tworzenie kopii zapasowych obrazu systemu.

Korzystanie z Macrium Reflect Free do tworzenia kopii zapasowej obrazu systemu Windows 10

Zapoznaj się z podanymi poniżej wskazówkami, aby utworzyć kopię zapasową obrazu systemu Windows 10 za pomocą wersji Macrium Reflect Free.

Przeczytaj:   Jak zainstalować lub odinstalować program WordPad w systemie Windows 10

Krok 1: Pobierz plik instalacyjny Macrium Reflect Free z tutaj, zainstaluj, a następnie uruchom go na komputerze z systemem Windows 10. W przypadku instrukcji instalacji zapoznaj się z naszymi instrukcjami dotyczącymi pobierania i instalacji Macrium Reflect Free.

Krok 2: Na ekranie głównym Macrium Reflect kliknij Utworzyć kopię zapasową kartę w lewym okienku. Kliknij Utwórz obraz partycji wymaganych do tworzenia kopii zapasowych i przywracania systemu Windows opcja. Uruchomi się kreator obrazu dysku.

Utwórz kopię zapasową obrazu systemu Windows 10 za pomocą Macrium Reflect Free pic2

Krok 3: Tutaj partycje wymagane do uruchomienia systemu Windows 10 są już wybrane. Nie musisz więc zmieniać domyślnego wyboru. Wybierz lokalizację, aby zapisać obraz kopii zapasowej, wprowadź niestandardową nazwę, usuwając zaznaczenie Użyj identyfikatora obrazu jako nazwy pliku a następnie wpisując niestandardową nazwę.

Utwórz kopię zapasową obrazu systemu Windows 10 za pomocą Macrium Reflect Free pic3

Opcje ustawienia hasła do kopii zapasowej obrazu i zmiany poziomu kompresji można znaleźć, klikając przycisk Zaawansowane opcje link umieszczony w lewym dolnym rogu okna dialogowego.

Kliknij Kolejny przycisk.

Krok 4: Na drugiej stronie kreatora w Zdefiniuj reguły przechowywania sekcja, możesz wybrać Pełny i Mechanizm różnicowy. Wybierz Różnicowy tylko wtedy, gdy planujesz później zaktualizować pełną kopię zapasową obrazu, dołączając dodatkowe pliki i programy. Pamiętaj, że funkcja przyrostowej kopii zapasowej nie jest dostępna w wersji darmowej.

Utwórz kopię zapasową obrazu systemu Windows 10 za pomocą Macrium Reflect Free pic4

Kliknij Kolejny przycisk.

Krok 5: Na koniec kliknij koniec przycisk, aby rozpocząć tworzenie kopii zapasowej obrazu systemu z instalacji systemu Windows 10.

Utwórz kopię zapasową obrazu systemu Windows 10 za pomocą Macrium Reflect Free pic6

Gdy kopia zapasowa obrazu będzie gotowa, wybierz kopię zapasową obrazu w oknie Macrium Reflect (przejdź do karty Przywróć w lewym okienku, aby zobaczyć kopie zapasowe), kliknij Inne akcje a następnie kliknij Sprawdź obraz opcja, aby upewnić się, że obraz systemu jest doskonały i nie ma problemów.

Utwórz kopię zapasową obrazu systemu Windows 10 za pomocą Macrium Reflect Free pic5

Aby przywrócić kopię zapasową obrazu systemu, kliknij opcję Przywróć obraz, a następnie postępuj zgodnie ze wskazówkami na ekranie.

Nawiasem mówiąc, nie zapomnij utworzyć ratunkowego USB Macrium Reflect, który pomaga przywrócić kopię zapasową obrazu systemu, nawet jeśli komputer nie jest bootowalny.

KOMENTARZE