Jak włączyć zamrażanie karty, aby zmniejszyć zużycie pamięci Chrome

Udostępnij znajomym

Setki milionów użytkowników komputerów i smartfonów korzysta z przeglądarki Google Chrome, ponieważ jest szybka, oferuje intuicyjny interfejs użytkownika oraz tysiące aplikacji i rozszerzeń.

Większość użytkowników Chrome jest zadowolona z przeglądarki. Jednak niektórzy użytkownicy często skarżą się na nadmierne wykorzystanie zasobów przez Chrome. Zespół stojący za Chromeem podjął kilka działań w ciągu ostatnich kilku lat, aby zmniejszyć ogólny ślad pamięci Chrome. Pomimo tych wszystkich środków Chrome (podobnie jak większość innych przeglądarek) zużywa znaczną ilość pamięci, gdy otwartych jest wiele kart.

Gdy masz otwarte dziesiątki kart w Chrome (lub dowolnej innej przeglądarce), każda karta zużywa około 50 MB pamięci, a zatem przeglądarka wymaga dużo pamięci, gdy otwarte są dziesiątki kart. Karta wymaga mniej więcej tyle samo pamięci, gdy znajduje się w tle.

Chociaż większość użytkowników często otwiera dziesiątki kart, nie używają więcej niż jednej karty na raz.

Jeśli jesteś jednym z tych użytkowników, którzy otwierają dziesiątki kart w Chrome, z przyjemnością dowiesz się, że w Chrome wprowadzono nową funkcję zmniejszającą zużycie pamięci, gdy masz wiele nieaktywnych kart.

Nowa funkcja zamrażania kart w Chrome, gdy jest włączona, automatycznie zamraża otwarte karty (otwarte strony internetowe), które są nieaktywne przez 5 minut. Gdy nieaktywne karty są zawieszane, Chrome zużywa mniej pamięci. Nowa funkcja jest doskonała, ponieważ zamraża tylko karty znajdujące się w tle (nieaktywne) przez 5 minut. A jeśli przejdziesz do zamrożonej karty, zostanie ona udostępniona tak samo, jak aktywne karty.

UWAGA: Chrome ma już wbudowaną funkcję o nazwie Odrzucanie kart, która automatycznie odrzuca większość nieaktywnych kart, gdy Chrome wykryje, że w pamięci systemowej jest bardzo mało. Jednak ta funkcja różni się od nowego zamrażania kart, ponieważ zamrażanie kart zawiesza karty nawet wtedy, gdy dostępna jest wystarczająca ilość pamięci systemowej.

Przeczytaj:   Jak zmienić język Google Chrome na angielski

Włącz lub wyłącz blokowanie kart w Google Chrome

UWAGA: Nowa funkcja zawieszania kart jest obecnie dostępna tylko w kanaryjskiej wersji Chrome.

Oto jak włączyć funkcję zamrażania kart w Google Chrome.

Krok 1: Otwórz nową kartę w Chrome. Rodzaj chrome: // flags na pasku adresu (w Chrome nazywanym omniboksem) i naciśnij klawisz Enter.

Krok 2: Przewiń stronę w dół, aby zobaczyć Blokowanie kart opcja. Aby włączyć funkcję zamrażania kart, wybierz opcję Włączone z pola obok niej. Wybierz Włączone Zatrzymaj – Odblokuj 10 sekund co 15 minut, jeśli masz aktywną stronę internetową, którą chcesz aktualizować.

zawieszanie się kart, aby zmniejszyć zużycie pamięci chrome pic1

Kliknij przycisk Uruchom ponownie lub ręcznie uruchom ponownie Chrome, aby aktywować zamrażanie kart.

Może również Cię zainteresować sposób tworzenia kopii zapasowych haseł zapisanych w przewodniku przeglądarki Chrome.

KOMENTARZE