Jak wyeksportować hasła z Google Chrome w systemie Windows 10

Udostępnij znajomym

Ci, którzy korzystali z przeglądarki Google Chrome, znają funkcję oszczędzania hasła. Podobnie jak konkurenci, Chrome oferuje również zapisywanie haseł internetowych, a nawet pozwala synchronizować zapisane hasła na różnych urządzeniach.

Użytkownicy, którzy zdecydowali się na synchronizację haseł (wymaga zalogowania się na konto Google), nie muszą eksportować ani tworzyć kopii zapasowych haseł zapisanych w przeglądarce Chrome, ponieważ zapisane hasła są przechowywane w chmurze.

eksportuj hasła z Google Chrome w Windows 10

Jeśli nie zdecydowałeś się zsynchronizować haseł Chrome, możesz wyeksportować hasła zapisane w przeglądarce Chrome, aby zachować kopię zapasową poświadczeń internetowych. Na przykład możesz chcieć wyeksportować hasła Chrome do pliku przed ponowną instalacją przeglądarki lub przed ponowną instalacją systemu operacyjnego Windows 10. Użytkownicy, którzy chcą przenieść hasła ze starego komputera na nowy, mogą również wyeksportować hasła do pliku.

Na szczęście eksport haseł zapisanych w Chrome jest prosty i można tego dokonać bez pomocy oprogramowania innych firm.

Chrome pozwala eksportować zapisane hasła do pliku CSV, który można otworzyć za pomocą Office Excel, LibreOffice Calc (bezpłatny) lub programów obsługujących typ pliku CSV. Plik CSV zawierający hasła Chrome można również otworzyć za pomocą wbudowanego Notatnika, ale dane nie są sformatowane.

Jeśli zastanawiasz się, jak zaimportować hasła do Chrome z pliku CSV, cóż, na razie nie ma określonego sposobu. Google usunęło eksperymentalną flagę Import hasła z Chrome (przynajmniej z Chrome 78 i 79), co pozwoliło nam zaimportować hasła z pliku CSV.

Eksportuj hasła zapisane w Chrome do pliku CSV

Oto jak wyeksportować hasła zapisane w przeglądarce Google Chrome do pliku CSV.

Krok 1: Rodzaj chrome: // settings na pasku adresu Chrome i naciśnij klawisz Enter, aby otworzyć stronę Ustawienia Chrome.

eksportuj hasła google chrome w Windows 10 pic1

Krok 2: W lewym okienku kliknij przycisk Autouzupełnianie kartę, aby przejść do tego samego.

Przeczytaj:   Jak zaktualizować do wersji Windows 10 1909 już teraz

Krok 3: Teraz w Autouzupełnianie sekcja, kliknij Hasła aby otworzyć stronę Hasła. Strona wyświetla wszystkie zapisane hasła i pozwala nimi zarządzać.

eksportuj hasła google chrome w Windows 10 pic2

Krok 4: Aby wyeksportować wszystkie hasła zapisane w Google Chrome, kliknij Więcej akcji ikona (ikona trzech pionowych kropek) znajdująca się w górnej części sekcji Zapisane hasła, a następnie kliknij przycisk Eksportuj hasła opcja.

eksportuj hasła google chrome w Windows 10 pic3

eksportuj hasła google chrome w Windows 10 pic4

Krok 5: Kliknij Eksportuj hasła po wyświetleniu następującego okna dialogowego na ekranie.

eksportuj hasła google chrome w Windows 10 pic5

Krok 6: Następnie zostaniesz poproszony o podanie hasła lub kodu PIN konta użytkownika Windows. Wpisz to samo, aby kontynuować.

eksportuj hasła google chrome w Windows 10 pic6

Krok 7: Wybierz lokalizację, w której chcesz zapisać plik CSV zawierający hasła zapisane w przeglądarce Chrome. Kliknij Zapisać przycisk, aby wyeksportować hasła.

eksportuj hasła google chrome w Windows 10 pic7

Zalecamy zapisanie pliku CSV zawierającego hasła w bezpiecznym miejscu. Jeśli to możliwe, zabezpiecz go hasłem za pomocą oprogramowania do kompresji plików, takiego jak 7-Zip. Wskazówki dotyczące tworzenia chronionego hasłem pliku ZIP w przewodniku Windows 10 można znaleźć w naszym przewodniku.

Interesujące może być również tworzenie kopii zapasowych haseł zapisanych w przewodniku Mozilla Firefox.

KOMENTARZE