Jak zainstalować lub odinstalować Microsoft Paint w systemie Windows 10

Udostępnij znajomym

Microsoft Paint jest częścią systemu operacyjnego Windows od ponad dwóch dekad. Uruchomiony wraz z pierwszą wersją systemu Windows, Windows 1.0, program Paint został dołączony do każdej wersji systemu operacyjnego Windows i od tego czasu jest domyślnym edytorem graficznym wszystkich wersji systemu Windows.

Około dwa lata temu (lipiec 2017 r.) Microsoft ogłosił, że Paint zostanie dodany do przestarzałych funkcji systemu Windows, ale nawet dzisiaj (w wersji 1903) Paint jest w dużej mierze częścią systemu Windows 10.

zainstaluj lub odinstaluj Microsoft Paint w Windows 10

Microsoft Paint nie oferuje wiele w porównaniu do bezpłatnych narzędzi do edycji grafiki innych firm, takich jak darmowy Paint.net. Microsoft nie dotknął go po dodaniu interfejsu wstążki dziesięć lat temu. Jak powiedziano wcześniej, zostanie zainstalowany domyślnie w przyszłych wersjach systemu Windows 10. Firma Microsoft dodała nowy zamiennik o nazwie Paint 3D do najnowszych wersji systemu Windows 10. Oczywiście, nowy Paint 3D jest pod wieloma względami znacznie lepszy od klasycznego programu Paint.

Większość użytkowników rzadko korzysta z wbudowanego programu Paint. Jeśli nie używasz programu Paint i zainstalowałeś lepszy program do użycia jako domyślny edytor grafiki, możesz odinstalować i usunąć Microsoft Paint z systemu Windows 10.

Na szczęście Microsoft umożliwił odinstalowanie programu Paint z systemu Windows 10. W tym przewodniku zobaczymy, jak zainstalować i ponownie zainstalować program Paint w systemie Windows 10.

Możesz użyć tej metody, aby szybko ponownie zainstalować program Microsoft Paint, jeśli nie działa on poprawnie lub nie uruchamia się.

WAŻNY: Musisz mieć zainstalowany system Windows 10 w wersji 18963 lub nowszej, aby móc zainstalować i odinstalować program Microsoft Paint przy użyciu tej metody.

Odinstaluj Microsoft Paint z Windows 10

Aby uzyskać wskazówki dotyczące instalacji, przewiń stronę w dół.

Krok 1: Otwórz Ustawienia. Nawigować do Aplikacje > Aplikacje i funkcje strona.

Przeczytaj:   Dodaj drugi pasek zadań do systemu Windows 10

Krok 2: Kliknij na Funkcje opcjonalne połączyć.

Zainstaluj i odinstaluj Paint w Windows 10 pic1

Krok 3: Na stronie funkcji opcjonalnych poszukaj Microsoft Paint wejście. Kliknij pozycję Microsoft Paint, aby wyświetlić ukryty przycisk Odinstaluj.

Zainstaluj i odinstaluj Paint w Windows 10 pic2

Krok 4: Kliknij na Odinstaluj przycisk, aby odinstalować program Microsoft Paint z komputera z systemem Windows 10.

Zainstaluj Microsoft Paint w Windows 10

Krok 1: Nawigować do Ustawienia > Aplikacje > Aplikacje i funkcje strona. Możesz też wpisać Zarządzaj opcjonalnymi funkcjami w polu wyszukiwania Start / pasek zadań, a następnie naciśnij klawisz Enter, aby otworzyć to samo szybko.

Krok 2: Kliknij na Funkcje opcjonalne link, aby otworzyć jego stronę.

Zainstaluj i odinstaluj Paint w Windows 10 pic1

Krok 3: Kliknij tutaj Dodaj funkcję opcja.

Zainstaluj i odinstaluj Paint w Windows 10 pic3

Krok 4: Na liście dostępnych funkcji poszukaj Microsoft Paint wejście. Kliknij go, aby zobaczyć przycisk Instaluj. Kliknij na zainstalować przycisk, aby zainstalować program Paint.

Zainstaluj i odinstaluj Paint w Windows 10 pic4

KOMENTARZE