Jak zainstalować przeglądarkę Safari w systemie Windows 10

Udostępnij znajomym

Safari to domyślna przeglądarka internetowa na wszystkich urządzeniach Apple. Chociaż większość użytkowników woli teraz korzystać z przeglądarki Chrome, Safari nadal jest popularną przeglądarką wśród użytkowników urządzeń Apple.

Jeśli często przełączasz się między komputerami z systemem Windows i Mac, możesz użyć przeglądarki internetowej Safari na komputerze z systemem Windows 10.

zainstaluj przeglądarkę Safari na Windows 10

W tym przewodniku dowiemy się, jak pobrać i zainstalować przeglądarkę Apple Safari na Windows 10.

Czy mogę zainstalować Safari na Windows 10?

Tak, możesz pobrać i zainstalować również przeglądarkę Safari na Windows 10, Windows 8 i Windows 7. Jednak haczykiem jest to, że Apple nie rozwija już Safari dla systemu operacyjnego Windows. Oznacza to, że najnowsza wersja Safari nie jest dostępna dla systemu operacyjnego Windows.

Musisz pobrać i zainstalować Safari w wersji 5.1.7 wydanej kilka lat temu. To powiedziawszy, wersja Safari 5.1.7 jest oficjalnie dostępna do pobrania z Apple i jest w pełni kompatybilna z najnowszym systemem Windows 10, zarówno 32-bitowym, jak i 63-bitowym. Ostatnia wersja Safari na Windowsa została wydana 9 maja 2012 r.

Przed zainstalowaniem tej wersji Safari w systemie Windows 10 pamiętaj, że jest to nieaktualna wersja i nie ma wielu funkcji bezpieczeństwa obecnych w najnowszej wersji Safari. Zalecamy korzystanie z najnowszej wersji Chrome, Edge lub Firefox dla spokoju ducha.

Jak zainstalować Safari na Windows 10?

Instalacja Safari na Windows 10 lub wcześniejszych wersjach systemu operacyjnego Windows jest tak łatwa, jak instalacja dowolnej innej przeglądarki internetowej. Oto jak to zrobić.

Krok 1: Kliknij tutaj pobrać plik instalacyjny Safari 5.1.7 z Apple. Konfiguracja obsługuje zarówno 32-bitowy, jak i 64-bitowy system Windows 10/8/7.

Krok 2: Uruchom instalator, a następnie postępuj zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie, aby go zainstalować.

Czy mogę zainstalować najnowszą wersję Safari na Windows 10?

Niestety nie ma sposobu, aby zainstalować najnowszą wersję przeglądarki Safari na Windows 10, ponieważ Apple już dawno przestało tworzyć Safari dla systemu operacyjnego Windows.

Przeczytaj:   Jak zresetować wyszukiwanie Windows 10 z PowerShell

Apple prawdopodobnie przestało używać Safari dla Windows, ponieważ niewielu użytkowników korzystało z Safari na Windowsie.

Jeśli chcesz wypróbować najnowszą wersję Safari, musisz zainstalować najnowszą wersję systemu macOS w systemie Windows 10 na maszynie wirtualnej.

KOMENTARZE