Jak zaktualizować do wersji Windows 10 1909 już teraz

Udostępnij znajomym

Aktualizacja systemu Windows 10 z listopada 2019 r. (Wersja 1909) jest teraz dostępna dla użytkowników komputerów PC z najnowszymi wersjami systemu Windows 10.

W przeciwieństwie do wcześniejszych aktualizacji funkcji dla systemu Windows 10, wersja 1909 nie zawiera wielu nowych funkcji, ale zawiera ulepszenia wydajności, ulepszenia jakości i funkcje dla przedsiębiorstw. To powiedziawszy, istnieje kilka małych nowych funkcji, które można przeczytać, odwiedzając oficjalną stronę nowych funkcji.

Wersja Windows 10 1909

Jeśli używasz wcześniejszej wersji systemu Windows 10, możesz od razu uaktualnić do wersji 1909, aby uzyskać poprawę wydajności i jakości.

Istnieją dwa sposoby natychmiastowego uaktualnienia instalacji systemu Windows 10 do wersji 1909. Omówimy obie metody w tym przewodniku.

Warto zauważyć, że wersja 1909 nie zostanie automatycznie zainstalowana bez zgody użytkownika. Jeśli wersja 1909 jest dostępna dla twojego komputera, zostanie wymieniona w sekcji opcjonalnych aktualizacji.

Aby sprawdzić bieżącą wersję systemu Windows 10, wpisz winver.exe, a następnie naciśnij klawisz Enter.

Uaktualnij do wersji Windows 10 1909 za pośrednictwem Windows Update

Krok 1: Otwórz aplikację Ustawienia. Nawigować do Aktualizacja i bezpieczeństwo > Aktualizacja systemu Windows.

Krok 2: Kliknij na Sprawdź aktualizacje przycisk. Jeśli system Windows 10 w wersji 1909 jest dostępny na twoim komputerze, zobaczysz to samo w sekcji Dostępne opcjonalne aktualizacje.

Krok 3: Kliknij Pobierz i zainstaluj teraz link, aby rozpocząć pobieranie wersji 1909 systemu Windows 10 i zainstalować ją.

Uaktualnij do wersji Windows 10 1909 pic1

Gdy pojawi się monit o ponowne uruchomienie, uruchom ponownie komputer, aby ukończyć aktualizację.

Możesz wrócić do poprzedniej wersji systemu Windows 10 w ciągu pierwszych dziesięciu dni po aktualizacji, jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy.

Uaktualnij do wersji Windows 10 1909 za pomocą narzędzia Media Creation Tool

Oficjalne narzędzie do tworzenia nośników systemu Windows 10 obsługuje teraz pobieranie i aktualizację do wersji Windows 10 1909. Oto jak użyć go do aktualizacji do wersji 1909.

Przeczytaj:   Włącz lub wyłącz środowisko odzyskiwania systemu Windows (WinRE) w systemie Windows 10

Krok 1: Pobierz narzędzie Media Creation Tool z ta strona. Kliknij przycisk Pobierz narzędzie teraz na tej stronie, aby pobrać narzędzie Media Creation Tool.

Krok 2: Uruchom narzędzie do tworzenia multimediów. Zaakceptuj umowę licencyjną.

Krok 3: Wybierz Zaktualizuj teraz ten komputer Przycisk radiowy. Kliknij na Kolejny przycisk.

Uaktualnij do wersji Windows 10 1909 pic2

Krok 4: Narzędzie do tworzenia multimediów rozpocznie pobieranie plików z firmy Microsoft. Może to potrwać od minut do godzin w zależności od prędkości Internetu.

Uaktualnij do wersji Windows 10 1909 pic3

Krok 5: Po zakończeniu pobierania pojawi się następujący ekran, na którym klikniesz przycisk zainstalować przycisk, aby zaktualizować do wersji 1909, przechowując pliki i zainstalowane programy. Pamiętaj, że możesz to zmienić, klikając przycisk Zmień, co zachować połączyć.

Uaktualnij do wersji Windows 10 1909 pic4

Komputer uruchomi się ponownie i rozpocznie instalowanie aktualizacji.

KOMENTARZE