Jak zmienić rozdzielczość ekranu monitora zewnętrznego w systemie Windows 10

Udostępnij znajomym

Rozdzielczość ekranu określa sposób wyświetlania tekstów i obrazów na ekranie. W przypadku ostrych tekstów i wyraźnych obrazów zawsze zaleca się stosowanie zalecanej rozdzielczości ekranu.

Po podłączeniu jednego lub więcej zewnętrznych monitorów do komputera z systemem Windows 10, możesz chcieć zmienić rozdzielczość ekranu podłączonego zewnętrznego monitora, aby uzyskać lepsze wrażenia.

Zmiana rozdzielczości ekranu monitora zewnętrznego lub drugiego jest tak prosta, jak zmiana rozdzielczości ekranu wyświetlacza wewnętrznego.

We wczesnych wersjach systemu Windows 10 procedura zmiany rozdzielczości ekranu monitora zewnętrznego nie była prosta. Jednak w ostatnich wersjach zmiana rozdzielczości ekranu monitora zewnętrznego była bardzo łatwa.

Zmień rozdzielczość zewnętrznego wyświetlacza w Windows 10

Jeśli podłączyłeś dwa lub więcej monitorów do komputera z systemem Windows 10, oto jak zmienić rozdzielczość ekranu monitorów zewnętrznych w systemie Windows 10.

Krok 1: Kliknij prawym przyciskiem myszy w pustym miejscu na pulpicie, a następnie kliknij Ustawienia wyświetlania opcja otwarcia strony Wyświetl w aplikacji Ustawienia.

zmień rozdzielczość ekranu monitora zewnętrznego w Windows 10 pic1

Krok 2: Tutaj, w Zmień układ wyświetlaczy W sekcji można zobaczyć liczbę monitorów podłączonych do komputera. Kliknij drugi lub trzeci ekran, którego rozdzielczość chcesz zmienić.

zmień rozdzielczość ekranu monitora zewnętrznego w Windows 10 pic2

Krok 3: Po wybraniu drugiej lub trzeciej strony przewiń stronę w dół, aby wyświetlić sekcję Rozdzielczość ekranu. Wybierz rozdzielczość z menu rozwijanego.

zmień rozdzielczość ekranu monitora zewnętrznego w Windows 10 pic3

Krok 4: Kliknij na Zachowaj zmiany przycisk, gdy pojawi się okno dialogowe potwierdzenia lub ostrzeżenia, aby zastosować nową rozdzielczość. Spowoduje to zmianę rozdzielczości ekranu tylko wybranego monitora lub ekranu. Ta zmiana nie wpłynie na inne ekrany / monitory.

Zalecamy stosowanie zalecanej rozdzielczości ekranu w celu uzyskania ostrego tekstu i wyraźnych obrazów. Aby ustawić niestandardową rozdzielczość, zapoznaj się z naszym sposobem ustawiania niestandardowej rozdzielczości ekranu w artykule na temat systemu Windows 10.

Jak zmienić jasność monitora zewnętrznego w przewodniku Windows 10 może Cię również zainteresować.

Przeczytaj:   Jak zaktualizować do wersji Windows 10 1909 już teraz
KOMENTARZE