Jak zresetować system Windows 10 za pomocą opcji pobierania w chmurze

Udostępnij znajomym

Windows 10 ma kilka opcji odzyskiwania. Jednym z nich jest Resetuj komputer lub Resetuj ten komputer. Resetowanie komputera to jedna z dobrze znanych funkcji systemu operacyjnego Windows 10. Ta funkcja umożliwia użytkownikom resetowanie lub ponowne instalowanie systemu Windows 10 poprzez przechowywanie lub usuwanie wszystkich danych. Użytkownicy komputerów PC, którzy muszą szybko zresetować lub ponownie zainstalować system Windows 10 bez utraty danych, mogą korzystać z tej funkcji.

Do tej pory narzędzie Resetowanie komputera ponownie instalowało system Windows 10 z istniejących plików systemu Windows. Oznaczało to, że narzędzie użyłoby już istniejących plików w instalacji systemu Windows 10 do przeprowadzenia nowej instalacji systemu Windows 10.

Zresetuj komputer z systemem Windows 10 za pomocą opcji pobierania w chmurze

Począwszy od kompilacji 18970, narzędzie Resetuj ten komputer w systemie Windows 10 ma nową opcjonalną funkcję o nazwie Pobieranie z chmury. Opcja pobierania w chmurze pozwala użytkownikom pobrać kopię systemu Windows 10 z serwerów Microsoft, a następnie użyć go do ponownego zainstalowania lub zresetowania systemu Windows 10. Jak zawsze możesz zachować lub usunąć dane podczas resetowania lub ponownej instalacji. Nie można jednak zachować zainstalowanych aplikacji i programów.

Warto zauważyć, że ta nowa opcja pobierania z chmury całkowicie różni się od opcji „Odzyskaj z chmury” dostępnej na niektórych komputerach z systemem Windows 10. „Odzyskiwanie z chmury” jest oferowane przez producentów OEM, a nie przez Microsoft, podczas gdy nowe pobieranie w chmurze jest wbudowaną funkcją systemu Windows 10.

Czy opcja pobierania w chmurze zainstaluje najnowszą wersję systemu Windows 10?

Na szczęście i niestety nie pobierze i nie zainstaluje najnowszej wersji systemu Windows 10. Zamiast tego usługa pobierania w chmurze zainstaluje ten sam system Windows 10, który jest obecnie zainstalowany na komputerze. Oznacza to, że zainstaluje tę samą edycję, wersję i wersję systemu Windows 10.

Przeczytaj:   Jak usunąć kłódkę lub ikonę kłódki z napędów w systemie Windows 10

Korzystanie z funkcji pobierania w chmurze w celu zresetowania systemu Windows 10

WAŻNY: Ta opcja jest dostępna w kompilacji 18970 i nowszych wersjach systemu Windows 10. Najpierw sprawdź numer kompilacji, wpisując winver.exe w polu wyszukiwania Start / pasek zadań, a następnie naciskając klawisz Enter, aby upewnić się, że nowa opcja jest dostępna na komputerze.

UWAGA: Zalecamy skorzystanie z opcji pobierania w chmurze tylko wtedy, gdy masz wystarczająco szybkie połączenie internetowe. Powolne połączenie z Internetem zajmie kilka godzin lub jeśli nie dni, aby zakończyć tę operację.

Krok 1: Nawigować do Ustawienia > Aktualizacja i bezpieczeństwo > Strona odzyskiwania.

Krok 2: w Zresetuj ten komputer w sekcji kliknij Rozpocznij przycisk.

Krok 3: Wybierz Usuń wszystko opcja. A następnie wybierz Pobieranie w chmurze opcja. Kliknij Kolejny.

Krok 4: Na koniec kliknij Resetowanie przycisk, aby rozpocząć resetowanie lub ponowne instalowanie instalacji systemu Windows 10.

W zależności od szybkości połączenia internetowego proces może potrwać od kilku minut do godzin.

KOMENTARZE