Jak zresetować wyszukiwanie Windows 10 z PowerShell

Udostępnij znajomym

Wyszukiwanie jest podstawową funkcją nowoczesnych systemów operacyjnych komputerów i smartfonów. Użytkownicy korzystają z wyszukiwania nie tylko do uruchamiania aplikacji i programów, ale także do wyszukiwania plików i wyszukiwania informacji.

Firma Microsoft dopracowała sposób wyszukiwania w najnowszych wersjach systemu Windows 10. Dokładność wyszukiwania paska startowego / zadań poprawiła się dzięki najnowszym aktualizacjom funkcji.

Zresetuj wyszukiwanie systemu Windows 10

Wyszukiwanie w systemie Windows 10 działa bezbłędnie najbardziej. Są jednak użytkownicy, którzy mają problemy z wyszukiwaniem w systemie Windows 10.

Jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów z wyszukiwaniem, w systemie Windows 10 jest wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów, które rozwiązuje wszystkie problemy związane z wyszukiwaniem w systemie Windows 10. Dostęp do narzędzia do rozwiązywania problemów można uzyskać, przechodząc do strony Ustawienia> Aktualizacja i zabezpieczenia> Strona rozwiązywania problemów.

Jeśli wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów z wyszukiwaniem nie rozwiąże problemu z wyszukiwaniem, możesz zresetować wyszukiwanie w systemie Windows 10, aby rozwiązać problem. Microsoft oferuje skrypt PowerShell, aby szybko i łatwo zresetować wyszukiwanie w systemie Windows 10.

Zresetuj wyszukiwanie systemu Windows 10, aby rozwiązać problemy z wyszukiwaniem

Oto jak zresetować wyszukiwanie w systemie Windows 10 za pomocą skryptu PowerShell.

Krok 1: Kliknij tutaj aby pobrać plik WindowsSearchReset.ZIP. Wyodrębnij plik ZIP, aby uzyskać plik WindowsSearchReset.ps1

Zauważ, że skompilowaliśmy plik skryptu PowerShell przy użyciu kodu dostarczonego przez Microsoft, dzięki czemu można go używać bezpośrednio, bez konieczności ręcznego tworzenia pliku skryptu. Pełny kredyt trafia do Microsoft za kod.

Krok 2: Kliknij prawym przyciskiem myszy w pliku WindowsSearchReset.ps1, a następnie kliknij Uruchom z PowerShell opcja otwarcia skryptu za pomocą programu PowerShell.

zresetuj wyszukiwanie systemu Windows 10 za pomocą programu PowerShell pic1

Krok 3: Gdy pojawi się monit UAC, kliknij tak przycisk, aby uruchomić skrypt z uprawnieniami administratora. Zobaczysz okno PowerShell. Otóż ​​to! Skrypt zostanie uruchomiony, aby zresetować wyszukiwanie w systemie Windows 10. Zresetuj wyszukiwanie nie zajmie więcej niż kilka sekund.

Przeczytaj:   Twój telefon nie działa w systemie Windows 10

zresetuj wyszukiwanie Windows 10 za pomocą programu PowerShell pic2

A jeśli dostaniesz „Nie można załadować, ponieważ uruchamianie skryptów jest wyłączone w tym systemie”Komunikat o błędzie, ponieważ uruchamianie skryptów jest niedozwolone na komputerze z systemem Windows 10. Musisz zezwolić na uruchamianie skryptów na komputerze, wprowadzając odpowiednie zmiany w systemie Windows 10. Oto jak to zrobić.

Zezwalaj na uruchamianie skryptów PowerShell w systemie Windows 10

Krok 1: Kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisku Start na pasku zadań, a następnie kliknij PowerShell (administrator). Kliknij tak , gdy pojawi się monit Kontrola konta użytkownika, aby uruchomić PowerShell z uprawnieniami administratora.

Krok 2: W oknie PowerShell skopiuj i wklej następujące polecenie:

Set-ExecutionPolicy -ExecutionPolicy Nieograniczony

wciśnij Wchodzić klawisz.

Krok 3: Gdy pojawi się monit o potwierdzenie, wpisz „Y”(Bez cudzysłowu), a następnie naciśnij Wchodzić klawisz. Umożliwi to uruchamianie skryptów PowerShell na twoim komputerze. Możesz teraz uruchomić pobrany skrypt resetowania wyszukiwania systemu Windows 10.

zresetuj wyszukiwanie Windows 10 za pomocą programu PowerShell Pic4

Jak przebudować indeks wyszukiwania, aby rozwiązać problemy z wyszukiwaniem w przewodniku Windows 10, może Cię również zainteresować.

KOMENTARZE