Jak zrobić Office Word, Excel i PowerPoint zapisywać pliki co minutę

Udostępnij znajomym

Wszystkie najnowsze wersje programów pakietu Microsoft Office są wyposażone w funkcję AutoRecover. Funkcja AutoRecover (nie mylić z funkcją AutoSave, która wykonuje tę samą pracę, ale tylko podczas pracy z plikiem zapisanym w OneDrive), domyślnie włączona, automatycznie zapisuje dokumenty Office, nad którymi pracujesz, co kilka minut i oferuje przywrócenie plik w przypadku awarii lub zamknięcia komputera bez zapisywania pliku.

Funkcja AutoRecover automatycznie zapisuje plik, nad którym pracujesz w tle. Ponieważ dzieje się to w tle, na ekranie nie widać żadnej wiadomości ani powiadomienia. Po uruchomieniu tego samego programu pakietu Office po awarii program oferuje przywrócenie pliku automatycznie zapisanego przez funkcję AutoRecover.

Przy ustawieniach domyślnych AutoRecover zapisuje pliki raz 14 minut. Oznacza to, że dane są zapisywane co 10 minut, co jest dość dobrą częstotliwością, ale możesz je skrócić do 1 minuty, aby programy pakietu Office częściej zapisywały pliki.

Spraw, aby Office Word, Excel i PowerPoint zapisywały pliki co minutę

UWAGA: W tym przykładzie dokonujemy zmian w programie Word. Możesz wykonać te same instrukcje, aby wprowadzić zmiany w programach Excel, PowerPoint i innych programach pakietu Office. Pamiętaj, że musisz wprowadzić zmiany w każdym programie pakietu Office osobno.

Krok 1: Kliknij Plik menu, a następnie kliknij Opcje aby otworzyć okno dialogowe Opcje.

Krok 2: W lewym okienku kliknij przycisk Zapisać kartę, aby przełączyć na to samo.

Krok 3: W polu obok Zapisz informacje AutoRecover co, Wybierz 1 minuta z menu rozwijanego, aby zmusić program Office do zapisywania danych co minutę. Kliknij dobrze przycisk.

częściej zapisuj pliki Office Word, Excel, PowerPoint

Według Microsoft wprowadzenie niższej liczby może nieznacznie spowolnić program pakietu Office. Jednak nie czuliśmy się tak samo na naszym komputerze. Jeśli uważasz, że program pakietu Office zwolnił, zmień wartość na 2 lub 5.

Przeczytaj:   Jak utworzyć kopię zapasową obrazu systemu Windows 10

Włącz lub wyłącz funkcję AutoRecover w pakiecie Office

Krok 1: Kliknij Plik menu, a następnie kliknij Opcje.

Krok 2: W oknie dialogowym Opcje przejdź do Zapisać patka. Tutaj wybierz Zapisz informacje AutoRecover co a następnie kliknij dobrze przycisk. W polu obok opcji Zapisz informacje o automatycznym odzyskiwaniu każdej opcji wybierz 1 aby automatycznie zapisywać dokument co minutę. Kliknij dobrze przycisk.

częściej zapisuj pliki Office Word, Excel, PowerPoint

KOMENTARZE