Nie możemy otworzyć tego pliku Błąd na zdjęciach systemu Windows 10

Udostępnij znajomym

Wbudowana aplikacja Zdjęcia w systemie Windows 10 obsługuje większość popularnych formatów obrazów, w tym szeroko stosowane JPEG, JPG, GIF, PNG i BMP.

Jednak czasami, gdy próbujesz otworzyć plik obrazu za pomocą aplikacji Zdjęcia, może on nie otworzyć pliku obrazu i zamiast tego wyświetlić komunikat o błędzie „Nie możemy otworzyć tego pliku”.

Nie możemy otworzyć tego błędu pliku w aplikacji Zdjęcia w systemie Windows 10

Jeśli podczas próby otwarcia pliku obrazu pojawia się również komunikat o błędzie „Nie możemy otworzyć tego pliku”, możesz wypróbować następujące rozwiązania, aby szybko rozwiązać problem.

Sprawdź, czy plik obrazu jest uszkodzony

Najczęściej aplikacja Zdjęcia wyświetla błąd, gdy plik obrazu, który próbujesz otworzyć, jest uszkodzony. Aby upewnić się, że plik obrazu nie jest uszkodzony, kliknij prawym przyciskiem myszy plik obrazu w Eksploratorze plików, kliknij polecenie Otwórz za pomocą, a następnie wybierz program Paint z listy.

Jeśli plik obrazu otwiera się bez żadnych problemów w programie Paint, oznacza to, że coś jest nie tak z aplikacją Zdjęcia.

Sprawdź, czy format pliku obrazu jest obsługiwany przez aplikację Zdjęcia

Zanim naprawimy, zresetujemy lub ponownie instalujemy aplikację Zdjęcia, upewnij się, że aplikacja Zdjęcia obsługuje format pliku obrazu, który próbujesz otworzyć. Jak wspomniano wcześniej, obsługuje prawie wszystkie popularne formaty obrazów. Jeśli format pliku jest stosunkowo nowy, być może trzeba wypróbować przeglądarkę obrazów innej firmy. Jeśli format pliku to HEIC, zapoznaj się ze sposobem wyświetlania obrazów HEIC w przewodniku dla systemu Windows 10.

Napraw i zresetuj aplikację Zdjęcia

System Windows 10 umożliwia naprawę i zresetowanie aplikacji Zdjęcia, dzięki czemu możesz rozwiązać wszelkie problemy z aplikacją Zdjęcia bez konieczności jej ponownej instalacji. Oto jak naprawić i zresetować aplikację Zdjęcia.

Krok 1: Iść do Ustawienia > Aplikacje > Aplikacje i funkcje.

Przeczytaj:   3 sposoby sprawdzenia liczby wersji aplikacji i programów w systemie Windows 10

Krok 2: Poszukaj wpisu Microsoft Photos. Kliknij, aby zobaczyć ukryte Zaawansowane opcje połączyć. Kliknij to samo.

Nie możemy otworzyć tego błędu pliku w aplikacji Zdjęcia w Windows 10 pic1

Krok 3: Przewiń w dół, aby zobaczyć sekcję Reset. Kliknij Naprawa przycisk. Spowoduje to naprawę aplikacji Zdjęcia. Sprawdź, czy to rozwiązuje problem. Jeśli nie, przejdź do następnego kroku.

Nie możemy otworzyć tego błędu pliku w aplikacji Zdjęcia w Windows 10 pic2

Krok 4: Kliknij na Nastawić przycisk. Po wyświetleniu wysuwanego potwierdzenia kliknij ponownie przycisk Reset. Po zresetowaniu aplikacji Zdjęcia system Windows 10 ponownie ją zainstaluje. To powinno rozwiązać problem.

Ręcznie zainstaluj ponownie aplikację Zdjęcia

Jeśli powyższe rozwiązania nie naprawiły błędu aplikacji Phots, spróbuj ręcznie zainstalować ponownie. Ponieważ aplikacji Zdjęcia nie można odinstalować za pomocą aplikacji Ustawienia, musisz użyć programu PowerShell, aby ją odinstalować. Oto jak to zrobić.

Krok 1: W podwyższonym oknie programu PowerShell skopiuj i wklej następujące polecenie:

Pakiet Get-Appx * zdjęcie * | Usuń pakiet Appx

Naciśnij klawisz Enter, aby odinstalować aplikację Zdjęcia.

Nie możemy otworzyć tego błędu pliku w aplikacji Zdjęcia w Windows 10 pic3

Krok 2: Uruchom aplikację Sklep Windows 10, wyszukaj Zdjęcia Microsoft, a następnie zainstaluj to samo.

Zobacz, jak ponownie zainstalować aplikację Zdjęcia w przewodniku Windows 10, aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

Włącz klasyczną przeglądarkę zdjęć Windows

Klasyczna przeglądarka zdjęć systemu Windows jest domyślnie wyłączona w systemie Windows 10. Możesz włączyć tę opcję i ustawić ją jako domyślną, jeśli masz problemy z aplikacją Zdjęcia.

nie możemy otworzyć tego błędu pliku w aplikacji do zdjęć

Szczegółowe instrukcje można znaleźć w naszym artykule na temat włączania przeglądarki zdjęć Windows i ustawiania przeglądarki zdjęć Windows jako domyślnej w przewodniku Windows 10.

KOMENTARZE