Nie można znaleźć środowiska odzyskiwania

Udostępnij znajomym

Zasadniczo użytkownicy komputerów z systemem Windows 10 korzystają z opcji Resetuj ten komputer, gdy pozostałe rozwiązania nie rozwiązują jednego lub więcej problemów. Czasami jednak sama operacja resetowania komputera nie uruchamia się z błędem „Nie można znaleźć środowiska odzyskiwania”.

Nie można znaleźć środowiska odzyskiwania. Włóż nośnik instalacyjny lub do odzyskiwania systemu Windows i ponownie uruchom komputer z nośnikiem do odzyskiwaniaBłąd ”pojawia się po uruchomieniu narzędzia Resetuj ten komputer.

Nie można znaleźć środowiska odzyskiwania

Błąd pojawia się, gdy środowisko odzyskiwania systemu Windows 10 (WinRE) jest wyłączone, brakuje obrazu WinRE lub jest on uszkodzony. Chociaż włączenie WinRE jest łatwym zadaniem i naprawia błąd w większości przypadków, naprawa WinRE jest dość skomplikowana.

Jeśli ten sam błąd występuje również podczas próby zresetowania komputera z systemem Windows 10, możesz go łatwo naprawić, postępując zgodnie z podanymi poniżej rozwiązaniami w tej kolejności.

Sprawdź, czy środowisko odzyskiwania systemu Windows jest wyłączone

Narzędzie Resetuj ten komputer wymaga środowiska odzyskiwania systemu Windows, aby zresetować komputer z systemem Windows 10. Jeśli nie działa lub jest wyłączone, narzędzie wyświetla powyższy błąd. Aby sprawdzić jego status:

Krok 1: Otwórz wiersz polecenia jako administrator. Aby to zrobić, wpisz CMD w polu wyszukiwania Start / pasek zadań kliknij prawym przyciskiem myszy w wierszu polecenia, a następnie kliknij przycisk Uruchom jako administrator opcja.

Kliknij tak , gdy pojawi się monit UAC o uruchomienie wiersza polecenia z uprawnieniami administratora.

Krok 2: W oknie wiersza polecenia wpisz następujące polecenie, a następnie naciśnij klawisz Enter, aby je uruchomić.

Reagentc / info

Nie można znaleźć środowiska odzyskiwania 2

Jeśli status RE systemu Windows jest wyłączony, musisz włączyć to samo, postępując zgodnie z procedurą podaną w następnym rozwiązaniu.

Włącz środowisko odzyskiwania systemu Windows

Krok 1: Uruchom wiersz polecenia jako administrator.

Przeczytaj:   Jak zmienić język Google Chrome na angielski

Krok 2: Tutaj skopiuj i wklej następujące polecenie w wierszu polecenia, a następnie naciśnij klawisz Enter, aby włączyć Windows RE.

Reagentc / enable

Nie można znaleźć środowiska odzyskiwania 4

Możesz teraz wyjść z wiersza polecenia.

Napraw instalację systemu Windows 10

Chociaż w Ustawieniach systemu Windows 10 nie ma opcji wykonania naprawy instalacji systemu Windows 10, można użyć nośnika instalacyjnego systemu Windows 10 lub ISO do wykonania naprawy instalacji systemu Windows 10, zachowując zainstalowane pliki i programy. W ten sposób możesz zresetować system Windows 10.

Zobacz nasz sposób naprawy instalacji systemu Windows 10 bez utraty danych i przewodnika po aplikacjach, aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

KOMENTARZE