Pobierz PowerToys na Windows 10

Udostępnij znajomym

Użytkownicy komputerów, którzy używali systemu Windows 95 lub Windows XP od dłuższego czasu, prawdopodobnie pamiętają narzędzia Microsoft PowerToys. Microsoft PowerToys to zestaw bezpłatnych programów zaprojektowanych w celu dodania nowych funkcji do systemu operacyjnego Windows.

Po Windows XP Microsoft nie wydał PowerToys dla wersji Windows Vista, Windows 7 i Windows 8 / 8.1. Jeszcze kilka tygodni temu PowerToys również nie był dostępny dla systemu Windows 10.

Na szczęście Microsoft zaczął opracowywać PowerToys dla Windows 10 i jest już dostępny do pobrania.

Obecna wersja PowerToys zawiera trzy narzędzia: Przewodnik po skrótach klawiszowych Windows, FancyZones i PowerRename. Maksymalizuj do nowego widgetu pulpitu, narzędzia Przetwarzaj terminal i rejestratora animowanych obrazów GIF wkrótce zostanie dodany do Microsoft PowerToys.

Gdy PowerToys jest uruchomione, jego ikona pojawia się na pasku zadań. Kliknięcie jego ikony w zasobniku systemowym powoduje uruchomienie ustawień PowerToys, w których można włączyć lub wyłączyć poszczególne narzędzia oferowane przez PowerToys i zmienić ustawienia dla każdego z nich.

pobierz powertoys na Windows 10 pic2

Przewodnik po skrótach klawiszowych Windows

Pierwsze narzędzie Przewodnik po skrótach klawiszowych systemu Windows jest przydatny dla każdego, kto chciałby korzystać ze skrótów klawiaturowych z logo Windows oferowanych przez system Windows 10 bez ich zapamiętywania. Narzędzie zapewnia dynamiczny zestaw skrótów klawiaturowych z logo Windows na pulpicie i aktualnie aktywnym oknie. Wystarczy nacisnąć i przytrzymać klawisz logo Windows przez prawie sekundę (możesz zmienić ten domyślny czas w ustawieniach), aby zobaczyć opcje skrótu klawiaturowego logo Windows na ekranie. Bardzo przydatne dla początkujących, aby łatwo zapamiętać wszystkie skróty klawiaturowe z logo Windows.

pobierz powertoys na Windows 10

FancyZones

FancyZones to w zasadzie menedżer okien, którego można używać do ustawiania i przyciągania okien programu za pomocą układów.

PowerRename

Jak sama nazwa wskazuje, PowerRename jest pomocny przy zaawansowanej masowej zmianie nazw plików i folderów. Narzędzie oferuje zmianę nazw plików, używając wyszukiwania i zamiany lub wyrażeń regularnych. Wystarczy kliknąć plik (i) prawym przyciskiem myszy i kliknąć opcję PowerRename, aby przejrzeć wszystkie dostępne opcje.

Przeczytaj:   Jak wyświetlić ukryte pliki systemowe w systemie Windows 10

pobierz powertoys na Windows 10 pic5

Odwiedź następującą stronę GitHub, aby pobrać oficjalną wersję Microsoft PowerToys na Windows 10.

Pobierz PowerToys na Windows 10

KOMENTARZE