Pobierz Sandboxie Free na Windows 10

Udostępnij znajomym

Aplikacja Sandboxie była dość popularna wśród zaawansowanych użytkowników komputerów, zanim Microsoft wprowadził Sandbox w Windows 10 z wersją 1903. Jak zapewne wiesz, wersja 1903 i nowsze wersje systemu Windows 10 są wyposażone w nową funkcję zabezpieczeń o nazwie Windows Sandbox, która pozwala uruchamiać aplikacje w odizolowanym przestrzeń.

Chociaż piaskownica systemu Windows jest oficjalnie dostępna w wersjach Pro, Enterprise i Education, istnieje możliwość obejścia tego problemu w popularnej wersji Home systemu Windows 10.

pobierz sandboxie za darmo na Windows 10 pic2

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz włączyć Windows Sandbox w Windows 10, możesz teraz wypróbować popularny program Sandboxie. I w przeciwieństwie do funkcji Windows Sandbox, ta działa również w wersji Windows 10 Home. Dobra wiadomość jest taka, że ​​program Sandboxie jest teraz bezpłatny! Tak, pełna wersja oprogramowania Sandboxie jest już dostępna do pobrania za darmo.

Sandboxie pozwala uruchamiać aplikacje w izolowanym środowisku, co uniemożliwia programom wprowadzanie zmian w systemie operacyjnym Windows i twoich danych. W przeciwieństwie do Windows Sandbox w Windows 10, Sandboxie uruchamia tylko programy, a nie cały system operacyjny Windows 10 w izolowanym środowisku.

Większość klasycznych programów komputerowych jest zgodnych z programem Sandboxie. Jednak nie wszystkie programy obsługują Sandboxie.

Uruchom program w piaskownicy Sandboxie

Oto jak używać Sandboxie do testowania aplikacji w izolowanym środowisku.

Krok 1: Pobierz najnowszą wersję instalatora Sandboxie z tej oficjalnej strony. Uruchom instalator, aby go zainstalować.

Krok 2: Uruchom Sandboxie. Domyślny samouczek może zostać wyświetlony po pierwszym uruchomieniu.

Krok 3: Przeciągnij i upuść skrót programu, który chcesz uruchomić w izolowanym środowisku (z pulpitu lub dowolnego innego folderu) do okna Sandboxie.

Alternatywnie kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Sandboxie na pasku zadań, wybierz DefaultBox, Kliknij Uruchom dowolny program, a następnie kliknij Przeglądaj w wyświetlonym polu, aby wybrać plik wykonywalny programu, który chcesz uruchomić w Sandboxie.

Przeczytaj:   Jak zaktualizować do wersji Windows 10 1909 już teraz

pobierz sandboxie za darmo na Windows 10 pic3

Krok 4: Po wyświetleniu okna dialogowego Uruchom piaskownicę wybierz DefaultBox opcję, a następnie kliknij dobrze przycisk, aby uruchomić program w odizolowanym środowisku Sandboxie. Wybierz Uruchom jako administrator UAC opcja, jeśli chcesz uruchomić program jako administrator.

pobierz sandboxie za darmo na Windows 10 pic1

Program uruchomiony w Sandboxie wyświetla żółtą ramkę po wybraniu, dzięki czemu można łatwo odróżnić program działający w Sandboxie od programów działających poza Sandboxie.

Zamknięcie okna programu powoduje zakończenie działania programu w piaskownicy.

KOMENTARZE