Twój telefon nie działa w systemie Windows 10

Udostępnij znajomym

Aplikacja Twój telefon jest prawdopodobnie najlepszym dodatkiem do systemu Windows 10 w ostatnim czasie. Mała aplikacja pozwala wirtualnie mieć telefon z Androidem na komputerze z systemem Windows 10.

Możesz czytać i odtwarzać wiadomości SMS, przeglądać zdjęcia, wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne, uzyskiwać dostęp do aplikacji telefonu i robić więcej bezpośrednio z komputera z systemem Windows 10.

Twoja aplikacja na telefon nie działa w systemie Windows 10

Chociaż jest to fantastyczna funkcja, wielu użytkowników Androida zgłasza, że ​​nie jest w stanie zsynchronizować powiadomień, uzyskać dostępu do zdjęć na komputerze oraz czytać i odtwarzać wiadomości SMS.

Jeśli występują również problemy z aplikacjami Twój telefon i Twój towarzysz telefonu, oto jak je rozwiązać.

Sprawdź, czy używasz innego konta Microsoft

Aby telefon z Androidem mógł się zsynchronizować z komputerem, musisz używać tego samego konta Microsoft zarówno w aplikacji Twój telefon (zainstalowany na komputerze), jak i w aplikacji Twój telefon towarzyszący (zainstalowany na urządzeniu z Androidem).

Otwórz te aplikacje i sprawdź, czy używasz innego konta Microsoft.

Sprawdź, czy bateria jest rozładowana

System Windows 10 nie synchronizuje danych, jeśli poziom naładowania baterii urządzenia jest niski lub funkcja oszczędzania baterii jest włączona. Podłącz urządzenie z systemem Windows 10 i wyłącz Oszczędzanie baterii. Lub podłącz komputer i poczekaj, aż system Windows 10 automatycznie wyłączy Oszczędzanie baterii.

To samo dotyczy również twojego telefonu. Jeśli bateria telefonu jest rozładowana, a funkcja oszczędzania baterii jest włączona, aplikacja Twój telefon nie synchronizuje danych.

Połącz komputer i telefon z tym samym Wi-Fi

Chociaż nie jest to konieczne, Microsoft zaleca połączenie komputera i telefonu z tą samą zaufaną siecią Wi-Fi, aby uzyskać szybkie i niezawodne połączenie.

Upewnij się, że Twój telefon może działać w tle

Jeśli skonfigurowano ustawienia systemu Windows 10, aby aplikacje nie działały w tle, komputer z systemem Windows 10 może nie być w stanie zsynchronizować danych. Oto jak to sprawdzić i zmienić.

Krok 1: Na komputerze przejdź do Ustawienia > Prywatność > Aplikacje w tle.

Przeczytaj:   Czy mogę uaktualnić system Windows 7 do systemu Windows 10 bez utraty plików?

Krok 2: w Wybierz, które aplikacje mogą działać w tle listy, upewnij się, że aplikacja Twój telefon może działać w tle. Jeśli nie, przesuń przycisk przełączania obok pozycji Twój telefon, aby pozwolić mu działać w tle.

Włącz powiadomienia aplikacji na telefonie z Androidem

Krok 1: Na urządzeniu z Androidem przejdź do Ustawienia > Aplikacje (Aplikacje i powiadomienia na niektórych urządzeniach)> Twój towarzysz telefonu.

Krok 2: Upewnij się, że powiadomienia są włączone.

Wyłącz nie przeszkadzać

Aplikacja Phone Companion nie będzie mogła synchronizować powiadomień, jeśli na urządzeniu z Androidem jest włączona funkcja Nie przeszkadzać.

Krok 1: Iść do Ustawienia > Odgłosy (Dźwięk i wibracje na niektórych urządzeniach) i upewnij się, że Nie przeszkadzać jest wyłączony.

Sprawdź, czy Phone Companion ma pełny dostęp

Krok 1: Na telefonie z Androidem przejdź do Ustawień. Szukać Informacje o aplikacji i dotknij go.

Krok 2: Kran Zobacz wszystkie aplikacje. Odnaleźć Twój towarzysz telefonu wpis aplikacji i dotknij go.

Krok 3: Stuknij w Uprawnienia i upewnij się, że aplikacja ma dostęp do przechowywanie, SMS, Łączność, i telefon.

Daj dostęp do powiadomień do aplikacji Phone Companion

Krok 1: Na telefonie z Androidem otwórz Ustawienia.

Krok 2: Szukać Dostęp do powiadomień.

Krok 3: Szukać Twój towarzysz telefonu wejdź i dotknij, aby włączyć / wyłączyć.

Krok 4: Wybierz Dopuszczać kiedy pojawi się wyskakujące okienko.

Wyloguj się z telefonu i pomocnika telefonu

Wylogowanie, a następnie wylogowanie z tych aplikacji może również pomóc rozwiązać problem. Warto wypróbować przed ponowną instalacją tych aplikacji.

Zainstaluj ponownie aplikację Phone Companion i swój telefon

W ostateczności możesz spróbować ponownie zainstalować aplikację Twój telefon w systemie Windows 10 i aplikację Twój telefon na urządzeniu z Androidem.

Być może będziesz musiał ponownie zalogować się do tych aplikacji po ich ponownej instalacji, ale to powinno rozwiązać problem.

KOMENTARZE