Włącz lub wyłącz środowisko odzyskiwania systemu Windows (WinRE) w systemie Windows 10

Udostępnij znajomym

Środowiska odzyskiwania systemu Windows (WinRE) można używać do rozwiązywania typowych problemów z niemożliwym do uruchomienia systemem operacyjnym Windows 10. Za pomocą WinRE można przywrócić system operacyjny Windows 10 do poprzedniej daty, przeprowadzić kontrolę dysku, naprawić menedżera rozruchu i kontrolę plików systemowych, wrócić do poprzedniej wersji systemu Windows 10, zresetować / naprawić instalację systemu Windows 10 i rozwiązać problemy z uruchamianiem.

włączyć lub wyłączyć środowisko odzyskiwania systemu Windows w systemie Windows 10 pic01

Istnieje wiele sposobów uzyskania dostępu do środowiska odzyskiwania systemu Windows na komputerze z systemem Windows 10. Gdy system Windows 10 nie uruchomi się i nie uruchomi ponownie dwa razy, środowisko odzyskiwania systemu Windows pojawi się automatycznie na ekranie. WinRE jest wstępnie załadowany do wersji Windows 10 Home, Pro, Education i Enterprise.

Środowisko odzyskiwania systemu Windows jest domyślnie włączone w systemie Windows 10. Możesz sprawdzić status WinRE i włączyć lub wyłączyć go za pomocą wiersza polecenia.

Oto jak sprawdzić status WinRE i włączyć lub wyłączyć środowisko odzyskiwania systemu Windows w systemie Windows 10 za pomocą wiersza polecenia. Możesz również użyć tej metody, aby naprawić błąd „Nie można znaleźć środowiska odzyskiwania” w systemie Windows 10.

Włącz lub wyłącz WinRE w Windows 10

Krok 1: Pierwszym krokiem jest uruchomienie podwyższonego wiersza polecenia. Aby to zrobić, wpisz CMD w wyszukiwaniu Start / pasek zadań kliknij prawym przyciskiem myszy wynik Wiersz polecenia, a następnie kliknij opcję Uruchom jako administrator.

Kliknij tak po wyświetleniu ekranu Kontrola konta użytkownika, aby otworzyć wiersz polecenia z uprawnieniami administratora.

włącz lub wyłącz środowisko odzyskiwania systemu Windows w Windows 10 pic1

Krok 2: W wierszu polecenia wykonaj następujące polecenie, aby sprawdzić, czy środowisko odzyskiwania systemu Windows jest włączone lub wyłączone na komputerze.

reagentc / info

włączyć lub wyłączyć środowisko odzyskiwania systemu Windows w Windows 10 pic2

Krok 3: Następnie wykonaj następujące polecenie, aby włączyć lub wyłączyć środowisko odzyskiwania systemu Windows.

Przeczytaj:   Jak zainstalować przeglądarkę Safari w systemie Windows 10

reagentc / disable

Użyj powyższego polecenia, aby wyłączyć WinRE.

reagentc / enable

Użyj powyższego polecenia, aby włączyć WinRE.

włączyć lub wyłączyć środowisko odzyskiwania systemu Windows w systemie Windows 10 pic4

Po włączeniu lub wyłączeniu WinRE pojawi się komunikat „Operacja zakończona powodzeniem”.

Pamiętaj, że nie zalecamy wyłączania środowiska odzyskiwania systemu Windows.

KOMENTARZE